Trwa ładowanie...

Zmiany na Wawelu. Tańsze bilety i więcej atrakcji

Andrzej Betlej, nowy dyrektor muzeum na Wawelu, postanowił je ulepszyć. Zwiększą się limity wejść na zamek, honorowane będą zniżkowe karty miejskie i otwarte zostaną trzy gabinety.

Share
Zmiany na Wawelu. Tańsze bilety i więcej atrakcji
Źródło: iStock.com
d2et78k

Odwiedziny na Wawelu nigdy nie były tak łatwe. Dzienne limity na wystawy stałe (Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia oraz trasa plenerowa) zostaną zwiększone nawet o 20 proc.

Jak podaje portal "Life in Kraków", ma to być odpowiedź nowego dyrektora na zarzuty stawiane poprzedniej załodze, związane ze "zbytnią elitarnością" Wawelu oraz kłopotami z zakupem biletu wstępu.

Już od 1 kwietnia, wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego, Muzeum na Wawelu będzie honorować Kartę Krakowską, Krakowską Kartę Rodzinną 3+, Kraków dla Rodziny "N" oraz ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Mieszkańcy Krakowa oraz rodziny wielodzietne mogą liczyć nawet na 30-40 proc. zniżki na zakup biletów.

d2et78k

Wraz z początkiem sezonu turystycznego otwarte zostaną również gabinet w wieży Jordance, oraz gabinety Holenderski i Kolekcjonera. Od Nocy Muzeów turystom zostanie udostępniony również rezerwat archeologiczny kościoła św. Gereona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Remontują drogę. Pod powierzchnią kryła się konstrukcja sprzed 600 lat

d2et78k

Podziel się opinią

Share
d2et78k
d2et78k