Trwa ładowanie...

Zoo w Indonezji planuje uśmiercić część zwierząt. "Nie ma innego wyjścia"

Ogród zoologiczny w mieście w Bandung w Indonezji popada w coraz większe problemy finansowe. Z powodu epidemii koronawirusa został zamknięty, przez nie miał wpływów ze sprzedaży biletów. Jeśli budżet zoo będzie topniał w tak szybkim tempie, jego zarządcy będą zmuszeni podjąć drastyczne kroki.

Share
Zoo w Indonezji planuje uśmiercić część zwierząt. "Nie ma innego wyjścia"
Źródło: Getty Images
d1mzxo3

Zoo planuje pozbawić życia część zwierząt, aby uratować inne, jeżeli w kolejnych miesiącach nie będzie w stanie zapewnić im wystarczającej ilości pożywienia. Jak wyjaśnia "TVN Meteo", mowa m.in. o wiekowych przedstawicielach jednego z gatunków jelenia czy wybranych gatunkach ptaków. Wszystko po to, aby uratować tygrysa sumatrzańskiego i lamparta jawajskiego. Zwierzęta te znajdują się na liście zagrożonych gatunków i potrzebują dużych ilości mięsa, aby przetrwać.

Ogrody zoologiczne potrzebują większego wsparcia

- Może nas czekać najczarniejszy scenariusz - powiedział rzecznik ogrodu zoologicznego Sulhan Sayfi'i. Dodał, że w tej chwili, aby utrzymać zwierzęta, ogród korzysta z darowizn. Wcześniej dochody zoo oscylowały w wysokości ok. 80 tys. dol. miesięcznie. Jednak z powodu epidemii koronawirusa spadły niemal do zera. Natomiast uzyskanie pomocy finansowej ze strony rządu jest trudne i trwa miesiącami. Wpływ na to mają m.in. skompilowane procedury i nadmierna biurokracja.

d1mzxo3

Stowarzyszenie indonezyjskich ogrodów zoologicznych szacuje, że 92 proc. z 60 takich placówek na terenie kraju może nie być w stanie wykarmić zwierząt w czerwcu. Stowarzyszenie zwróciło się o pomoc do prezydenta Indonezji Joko Widodo.

Koronawirus w Indonezji

Według oficjalnych danych w Indonezji, która liczy 290 mln mieszkańców, liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi ok. 23. tys. Podważane są dane dotyczące liczby zmarłych pacjentów. Według "South China Morning Post" w samej Dżakarcie, zgodnie z protokołem bezpieczeństwa dla ofiar COVID-19, pochowano niemal 2,1 tys. osób. Tymczasem według danych rządowych w wyniku epidemii w całej Indonezji zmarło ok. 1,4 tys. osób.

Źródło: TVN Meteo

d1mzxo3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wilkowór tasmański. Ostatnie takie nagranie. Ujawnili je po 85 latach

d1mzxo3

Podziel się opinią

Share
d1mzxo3
d1mzxo3