Trwa ładowanie...

Zoo z piekła rodem. Przerażające warunki w Safari Park w Albanii

Ciasne, betonowe klatki, zwierzęta wychudzone i zaniedbane. Nie tak wyobrażamy sobie ogród zoologiczny, prawda? Osoby, które to zobaczyły na własne oczy, postanowiły poinformować o tym cały świat.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zoo z piekła rodem. Przerażające warunki w Safari Park w AlbaniiŹródło: google maps, fot: Claudio Messora
dxjguau
dxjguau

Mowa o Safari Park Zoo w Fier w Albanii. Na zdjęciach możemy zobaczyć w jak przerażających warunkach żyje choćby lew. Zamiast wybiegu ma wąską, ciasną klatkę. Jest ekstremalnie wychudzony i ma chore, nieleczone oko. Inne zwierzęta, zebry, wilki czy niedźwiedzie są skrajnie niedożywione i również trzymane w skandalicznych warunkach.

Claudio Messora/Google Maps
Źródło: Claudio Messora/Google Maps

– Zwierzęta cierpią fizycznie i psychicznie z powodu ekstremalnie trudnych warunków, w jakich żyją, niewłaściwej opieki weterynaryjnej i złej diety – powiedział fotograf, który przekazał zdjęcia Daily Mail.

Dodał jednocześnie, że oprócz zwierząt widniejących na zdjęciach, w prywatnym zoo są też małpy, a także trzy dorosłe lwy, które się tam urodziły. Z tego, co się udało ustalić mężczyźnie – do tej pory w placówce urodziło się 14 lwiątek, ale niestety albo przeżyła tylko trójka, albo część została sprzedana.

Tania Frau/Google Maps
Źródło: Tania Frau/Google Maps

To najprawdopodobniej jedno z najgorszych ogrodów zoologicznych na świecie. Prywatny właściciel umieścił dzikie zwierzęta w ciasnych, betonowych klatkach, bez stałego dostępu do wody, wybiegu, przestrzeni do ruchu czy schronienia. Nic dziwnego, że zwierzęta są apatyczne i smutne.

dxjguau

Koszmarnymi warunkami, w jakich żyją podopieczni Safari Park Zoo zainteresowali się weterynarze, którzy odwiedzili park i powiedzieli Daily Mail, że "nigdy wcześniej nie widzieli zwierząt żyjących w tak tragicznych warunkach".

Alkif Plakalliu/Google Maps
Źródło: Alkif Plakalliu/Google Maps

Ioana Dungler, szefowa Działu Dzikich Zwierząt w Animal Welfare FOUR PAWS, określiła sytuację w zoo jako absolutnie niedopuszczalną. Dodała jednak, że aby móc aktywnie zaangażować w pomoc dla zwierząt, potrzebuje jednak wsparcia ze strony rządu.

Na szczęście władze dostrzegły problem. Minister ds. Turystyki i Środowiska Albanii, Klosi Blendi, nakazał podjęcie natychmiastowych działań, aby uratować zwierzęta. Po publikacji w brytyjskim dzienniku losem zwierząt zainteresowały się też inne osoby, które opublikowały wstrząsające fotografie w internecie.

dxjguau

Źródło: Daily Mail/Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Skrajna nieodpowiedzialność w zoo

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dxjguau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxjguau