Trwa ładowanie...
d3q38vh

Zwierzęta wyszły na ulicę. Nietypowa akcja ma dać mieszkańcom do myślenia

Zielone skwerki i trawniki w Saint-Denis pod Paryżem zamieniły się chwilowo w... pastwiska. Lokalni pasterze przeprowadzili przez miasto 25 owiec. Zrobili to w ramach akcji, która w ciągu 11 dni ma objąć 34 rejony aglomeracji paryskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuscy pasterze zorganizowali podobną akcję już w 2018 r.
Francuscy pasterze zorganizowali podobną akcję już w 2018 r. (Facebook.com)
d3q38vh

Przewodniczący kolektywu zrzeszającego miejskich pasterzy, Guillaume Leterrier twierdzi, że symboliczny marsz owiec ma skłonić mieszkańców i liderów politycznych do refleksji nad przyszłym wyglądem miasta. Zdaniem pasterzy powinno być ono pełne zielonej przestrzeni.

W rozmowie z agencją Reutera Leterrier tłumaczył, że przedsięwzięcie ma na celu wpłynięcie na świadomość Francuzów i sprawienie, by zastanowili się nad tym, jak w przyszłości można wprowadzić nowe formy produkcji pożywienia, zbliżyć paryskich producentów oraz konsumentów i sprawić aby produkowana żywność miała wysoką jakość.

d3q38vh

Seria przemarszów ma się zakończyć 17 lipca na placu Trocadero, tuż pod Wieżą Eiffela oraz u brzegu Sekwany. Letterier tłumaczył w rozmowie z mediami, że kiedy ludzie spotykają zwierzęta w mieście, stają się bardziej spokojni, "ludzcy" oraz mniej zestresowani i spięci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nowy bohater Paryża

d3q38vh

Podziel się opinią

Share
d3q38vh
d3q38vh