Trwa ładowanie...
d2gg3t4

7 tys. zwierząt morskich w największym muzeum morza

Siedem tysięcy najróżniejszych gatunków zwierząt i roślin morskich można od dziś oglądać w niemieckim Stralsundzie, 200 km od Szczecina. W jednym miejscu zgromadzono florę i faunę Bałtyku, Morza Północnego, Atlantyku i Morza Polarnego .

d2gg3t4
d2gg3t4

Siedem tysięcy najróżniejszych gatunków zwierząt i roślin morskich można od dziś oglądać w niemieckim Stralsundzie, 200 km od Szczecina. W jednym miejscu zgromadzono florę i faunę Bałtyku, Morza Północnego, Atlantyku i Morza Polarnego.

Budowa Oceaneum trwała prawie 3 lata i kosztowała 60 mln euro. Kierownictwo Oceaneum w Stralsundzie liczy, że muzeum odwiedzi ponad pół miliona turystów rocznie.

Placówka w Stralsundzie jest jednym z dziesięciu największych muzeów morskich na świecie. Jednocześnie jest rzadkim przypadkiem połączenia muzeum morskiego z oceanarium.

Według niemieckich specjalistów, stralsundzkie muzeum połączone z oceanarium jest największą placówką muzealnictwa morskiego w Europie. Same akwaria są większe tylko w Walencji i Lizbonie.

Decyzja o budowie Oceaneum zapadła, gdy w istniejącym w Stralsundzie muzeum morskim zabrakło miejsca na nowe eksponaty. Inwestycja została sfinansowana z budżetów państwa, landu, miasta oraz funduszy unijnych.

d2gg3t4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gg3t4