Trwa ładowanie...

Ahoj, przygodo! 5 kontynentów i 21 krajów podczas jednego rejsu

Holendersko-skandynawski armator Viking Cruises ogłosił zapisy na drugi rejs dookoła świata, który odbędzie się w styczniu 2019 r. i potrwa aż 128 dni. W tym czasie pasażerowie zatrzymają się łącznie w 44 portach, ulokowanych w 21 różnych krajach. Wycieczka nie jest tania, ale z pewnością znajdzie się wielu, którzy będą chcieli wyruszyć w tą niezwykłą podróż.

Ahoj, przygodo! 5 kontynentów i 21 krajów podczas jednego rejsuŹródło: Viking Cruises
d4ahsck
d4ahsck

Pierwszy rejs ma rozpocząć się w grudniu 2017 r. Okazało się, że było tylu chętnych, że rozpoczęto zapisy na kolejny, który odbędzie się 13 miesięcy później – w styczniu 2019 r.

– Nasza pierwsza wycieczka dookoła świata została wyprzedana w 100 proc. i cieszymy się, że mamy okazję zabrać pasażerów w drugą, najbardziej niesamowitą wyprawę statkiem na świecie – mówi Torstein Hagen, jeden z szefów Viking Cruises.

Trasa rejsu / Viking Cruises
Źródło: Trasa rejsu / Viking Cruises

Statek wyruszy z Miami i ruszy w 128-dniową podróż do Londynu. Po drodze zahaczy o "kilka" miejsc – w tym o Amerykę Południową, Wyspy Południowego Pacyfiku, Nową Zelandię, Australię czy porty w Afryce - m.in. w Kapsztadzie czy Dakarze. Wycieczkowiec przepłynie też przez Cieśninę Magellana, Morze Tasmańskie czy Ocean Indyjski.

Jeden ze statków armatora Viking Cruises / Shutterstock.com
Źródło: Jeden ze statków armatora Viking Cruises / Shutterstock.com

Pasażerowie zwiedzą takie miejsca, jak np. pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, operę Sydney, posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej, Madagaskar czy safari w Mozambiku. W cenie są także liczne atrakcje – basen, siłownia, kino, teatr i wiele innych rozrywek. Wyżywienie będzie w formie all inclusive, a serwowane dania będą nawiązywać do krajów, w którym statek będzie cumować. Jaki jest koszt podróży? 49995 dolarów, czyli ok. 176,5 tys. zł.

Zobacz też: Sri lanka potrafi zachwycić. Przekonaj się!

d4ahsck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ahsck