Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Ahoj, przygodo! 5 kontynentów i 21 krajów podczas jednego rejsu

Holendersko-skandynawski armator Viking Cruises ogłosił zapisy na drugi rejs dookoła świata, który odbędzie się w styczniu 2019 r. i potrwa aż 128 dni. W tym czasie pasażerowie zatrzymają się łącznie w 44 portach, ulokowanych w 21 różnych krajach. Wycieczka nie jest tania, ale z pewnością znajdzie się wielu, którzy będą chcieli wyruszyć w tą niezwykłą podróż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już drugi taki rejs organizowany przez armatora Viking Cruises. Liczba chętnych na podróż jest ogromna
To już drugi taki rejs organizowany przez armatora Viking Cruises. Liczba chętnych na podróż jest ogromna (Viking Cruises)

Pierwszy rejs ma rozpocząć się w grudniu 2017 r. Okazało się, że było tylu chętnych, że rozpoczęto zapisy na kolejny, który odbędzie się 13 miesięcy później – w styczniu 2019 r.

– Nasza pierwsza wycieczka dookoła świata została wyprzedana w 100 proc. i cieszymy się, że mamy okazję zabrać pasażerów w drugą, najbardziej niesamowitą wyprawę statkiem na świecie – mówi Torstein Hagen, jeden z szefów Viking Cruises.

   Trasa rejsu / Viking Cruises
(Trasa rejsu / Viking Cruises)

Statek wyruszy z Miami i ruszy w 128-dniową podróż do Londynu. Po drodze zahaczy o "kilka" miejsc – w tym o Amerykę Południową, Wyspy Południowego Pacyfiku, Nową Zelandię, Australię czy porty w Afryce - m.in. w Kapsztadzie czy Dakarze. Wycieczkowiec przepłynie też przez Cieśninę Magellana, Morze Tasmańskie czy Ocean Indyjski.

   Jeden ze statków armatora Viking Cruises / Shutterstock.com
(Jeden ze statków armatora Viking Cruises / Shutterstock.com)

Pasażerowie zwiedzą takie miejsca, jak np. pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, operę Sydney, posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej, Madagaskar czy safari w Mozambiku. W cenie są także liczne atrakcje – basen, siłownia, kino, teatr i wiele innych rozrywek. Wyżywienie będzie w formie all inclusive, a serwowane dania będą nawiązywać do krajów, w którym statek będzie cumować. Jaki jest koszt podróży? 49995 dolarów, czyli ok. 176,5 tys. zł.

Zobacz też: Sri lanka potrafi zachwycić. Przekonaj się!

Podziel się opinią

Share
Slot