Amerykański film kręcony na jednym z polskich lotnisk
Na lotnisku w Radomiu realizowane są zdjęcia do amerykańskiego filmu. Agencja aktorska informuje o autorstwie "uznanego amerykańskiego scenarzysty i reżysera". W filmie występują znani aktorzy.
Plan filmowy
Produkcja objęta jest tajemnicą, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o film "The Real Pain". Znany reżyser i aktor Hollywood, Jesse Eisenberg, który jest twórcą filmu, odwiedził w marcu lotnisko w Radomiu, szukając plenerów do filmu. Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że agencja aktorska, która pomagała Amerykanom, początkowo chciała realizować zdjęcia na lotnisku Chopina w Warszawie. Kiedy okazało się to niemożliwe, zapytano, czy lotnisko w Radomiu byłoby dostępne.
Pojawił się również problem z zaakceptowaniem planów do zdjęć, na których główni bohaterowie filmu skutecznie przemycają narkotyki. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa nie było możliwe umieszczenie ekipy filmowej na płycie postojowej lotniska, również w Radomiu.
Wszystko wskazuje na to, że terminal lotniska w Radomiu będzie udawał terminal lotniska Kennedy'ego w Nowym Jorku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Z tego słynie Kefalonia. "Niesamowite"
Zdjęcia na lotnisku
Ekipa filmowa została zauważona w porcie lotniczym 16 czerwca nad ranem. Tego dnia o godz. 7 rano odleciał samolot do Grecji, a następny lot do Rzymu był zaplanowany na godzinę 13:30. Filmowcy mieli więc trochę czasu na wykonanie ujęć.
Przed weekendem szukano statystów, zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku, ponieważ zdjęcia były również kręcone w sobotę, 17 czerwca. Można było zarobić 180 zł. Pojawiła się również informacja, że agencja poszukiwała statystek w wieku 20-30 lat, które miały odgrywać rolę stewardes. W tym przypadku wynagrodzenie wynosiło 300 zł.
"The Real Pain"
Jest to historia opisująca relacje między kuzynami Benjim i Davidem. W tych rolach występują sam Jesse Eisenberg oraz Kieran Culkin. Ekipa filmowa niedawno kręciła zdjęcia do tego filmu w Lublinie, na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.
Film opowiada prawdziwą historię Ireny Gut Opdyke, Polki odznaczonej w 1982 r. medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Jednak film głównie skupia się na tym, jak Benjamin i David, których drogi się rozeszły, próbują się zbliżyć, udając się do Polski śladami swojej babci, która ocalała z Holokaustu.
Źródło: echodnia.eu