Qaqwqwrqw

Apel ratowników wodnych. Mają ogromną prośbę do plażowiczów

Pracownicy sopockiego WOPR-u apelują do turystów, aby pilnowali dmuchanych materacy oraz pontonów, szczególnie tych w kształcie zwierząt. Urlopowicze nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje niesie za sobą pozostawienie w wodzie tego typu plażowego "gadżetu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda "bohater" ostatniej fałszywej akcji ratunkowej
Tak wygląda "bohater" ostatniej fałszywej akcji ratunkowej (Facebook.com/ Sopockie WOPR)
Qaqwqwrqw

"Szanowni użytkownicy dmuchanych obiektów typu materac czy inne zwierzątko" – czytamy na oficjalnym profilu sopockiego WOPR-u na Facebooku. "Prosimy pilnować swoich zabawek, by wiatr nie zwiewał ich z plaży do wody. Takie "coś" potrafi bardzo szybko przemieścić się po powierzchni wiele kilometrów na sąsiednie kąpieliska oraz może uruchomić akcję poszukiwawczo-ratowniczą" – przestrzegają ratownicy.

Woprowcy tłumaczą, że taka sytuacja może zaangażować nawet kilkudziesięciu ratowników, wszystkie służby działające na wodzie, do kilkunastu jednostek motorowodnych, a nawet śmigłowiec. Akcja poszukiwawcza może trwać przez wiele godzin, a jeśli w międzyczasie dojdzie do prawdziwej tragedii, zabraknie specjalistów, którzy mogliby ruszyć na pomoc.

Qaqwqwrqw

Ku przestrodze sopoccy ratownicy udostępniają zdjęcie dmuchanego materaca, do którego 27 czerwca wysłano zespół ratowniczy. Osoba zgłaszająca zdarzenie twierdziła, że bardzo daleko od brzegu widzi człowieka wraz z pływającą oponką. Nic dziwnego. Tego typu zabawki do złudzenia przypominają ludzi dryfujących na wodzie.

Ratownicy apelują, aby pilnować dmuchanych materacy oraz pontonów, szczególnie tych w kształcie zwierząt. W sytuacji, kiedy wiatr takowe porwie należy zgłosić to na numer ratunkowy podany w udostępnionym poście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: WOPR alarmuje: to mogą być tragiczne wakacje

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw