Trwa ładowanie...
ycipk-2xi9uw

Apel ratowników wodnych. Mają ogromną prośbę do plażowiczów

Pracownicy sopockiego WOPR-u apelują do turystów, aby pilnowali dmuchanych materacy oraz pontonów, szczególnie tych w kształcie zwierząt. Urlopowicze nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje niesie za sobą pozostawienie w wodzie tego typu plażowego "gadżetu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda "bohater" ostatniej fałszywej akcji ratunkowej
Tak wygląda "bohater" ostatniej fałszywej akcji ratunkowej (Facebook.com/ Sopockie WOPR)
ycipk-2xi9uw

"Szanowni użytkownicy dmuchanych obiektów typu materac czy inne zwierzątko" – czytamy na oficjalnym profilu sopockiego WOPR-u na Facebooku. "Prosimy pilnować swoich zabawek, by wiatr nie zwiewał ich z plaży do wody. Takie "coś" potrafi bardzo szybko przemieścić się po powierzchni wiele kilometrów na sąsiednie kąpieliska oraz może uruchomić akcję poszukiwawczo-ratowniczą" – przestrzegają ratownicy.

Woprowcy tłumaczą, że taka sytuacja może zaangażować nawet kilkudziesięciu ratowników, wszystkie służby działające na wodzie, do kilkunastu jednostek motorowodnych, a nawet śmigłowiec. Akcja poszukiwawcza może trwać przez wiele godzin, a jeśli w międzyczasie dojdzie do prawdziwej tragedii, zabraknie specjalistów, którzy mogliby ruszyć na pomoc.

ycipk-2xi9uw

Ku przestrodze sopoccy ratownicy udostępniają zdjęcie dmuchanego materaca, do którego 27 czerwca wysłano zespół ratowniczy. Osoba zgłaszająca zdarzenie twierdziła, że bardzo daleko od brzegu widzi człowieka wraz z pływającą oponką. Nic dziwnego. Tego typu zabawki do złudzenia przypominają ludzi dryfujących na wodzie.

Ratownicy apelują, aby pilnować dmuchanych materacy oraz pontonów, szczególnie tych w kształcie zwierząt. W sytuacji, kiedy wiatr takowe porwie należy zgłosić to na numer ratunkowy podany w udostępnionym poście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: WOPR alarmuje: to mogą być tragiczne wakacje

ycipk-2xi9uw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xi9uw

ycipk-2xi9uw
ycipk-2xi9uw