Aquapark ze stokiem na dachu w polskich górach. "Niewiarygodne stało się rzeczywistością"
Polskie miejscowości turystyczne prześcigają się w oferowaniu coraz większej liczby atrakcji. Górskie szlaki to tylko początek długiej listy. Jednym z takich miejsc, w których turysta ma do wyboru masę aktywności, jest Krynica-Zdrój. Teraz miejscowość, jak to ujął burmistrz Piotr Ryba, "doczekała się inwestycji, której do tej pory nie było na Sądecczyźnie".
25.03.2024 | aktual.: 25.03.2024 11:36
Pod koniec stycznia br. została zaprezentowana koncepcja budowy całorocznego aquaparku w Krynicy-Zdroju, na terenie nieczynnego ośrodka Gromada. Atrakcja będzie mogła pomieścić aż 1500 osób. Na turystów czekać też będzie hotel i stok narciarski.
Nowa, ogromna inwestycja w polskich górach
Jak poinformował burmistrz Piotr Ryba, inwestor - Aqua Krynica - od dłuższego czasu pracował nad koncepcją budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Dolinie Czarnego Potoku. Jej autorem jest architekt Mariusz Szczuraszek, który na swoim koncie ma takie obiekty jak termy w Tarnowie Podgórnym koło Poznania czy aquapark w Częstochowie.
"Gmina Krynica jako regionalny lider branży turystycznej doczeka się inwestycji, której do tej pory nie było na Sądecczyźnie"- napisał w swoich mediach społecznościowych Ryba.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak informuje "Gazeta Krakowska", inwestor poczynił kolejny krok i przedstawił właśnie szczegółowe plany budowy.
- Wraz z aquaparkiem powstanie hotel na kilkaset pokoi, natomiast aquapark jest obiektem o zdecydowanie większych parametrach niż zapotrzebowanie obiektu hotelowego. Naszym celem jest wybudowanie ogólnodostępnego parku wodnego dla lokalnej społeczności, dla tego regionu - zapewnia cytowany przez "Gazetę Krakowską" Michał Tokarz, przedstawiciel spółki Aqua Krynica.
Wyjątkową atrakcją w obiekcie będzie też stok narciarski. - Zdecydowaliśmy się projektowo na zlokalizowanie części hotelowej w górnej części działki, a części basenowej, jako parku, w dolnej części działki. Oczywiście aquapark jest bardzo dużym obiektem o dużej powierzchni. Goście hotelowi mieliby widok na dach, ale dzięki ukształtowaniu terenu można go trochę schować i zbudować na nim całoroczny stok narciarski - wyjaśnia Mariusz Szczuraszek, projektant obiektu.
Czytaj także: Hity na Wielkanoc 2024. Tam wybierają się Polacy
Inwestycja ma pochłonąć setki milionów zł. Inwestor szacuje, że pierwszych gości obiekt powita za trzy lata. "Niewiarygodne stało się rzeczywistością" - podsumował niedawno inwestycję Piotr Ryba.
Źródło: "Gazeta Krakowska"