Trwa ładowanie...

Ateny coraz popularniejsze. Do stolicy Grecji polecimy od wiosny z kilku polskich miast

Po latach zastoju, Ateny znów zaczynają cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Co więcej – w tym roku spodziewają się rekordowego wyniku 5 mln przyjezdnych. Niebawem także Polacy będą mieć więcej możliwości odwiedzenia głównego miasta Grecji. Ryanair od maja otwiera nowe połączenia z kilku polskich lotnisk.

Ateny coraz popularniejsze. Do stolicy Grecji polecimy od wiosny z kilku polskich miastŹródło: Shutterstock.com
d20x1bs

Patrząc na liczbę turystów, którzy odwiedzają Londyn czy Bangkok (ok. 20 mln turystów rocznie), wynik 5 mln w przypadku Aten nie robi takiego wrażenia. Jednak stolica Grecji liczy tylko 665 tys. mieszkańców, co oznacza, że odwiedziło ją ponad 7 razy więcej osób, niż w niej mieszka. Takim wynikiem faktycznie można się pochwalić. Dla porównania 1,75-milionową Warszawę odwiedziło w 2016 r. 2,75 mln zagranicznych turystów.

– Wszystko wskazuje na to, że w tym roku osiągniemy rekordowy wynik i już dziś możemy stwierdzić na podstawie analiz, że w 2018 r. przyjedzie jeszcze więcej turystów – powiedział podczas październikowych targów Travel Trade Gorgos Kaminis, burmistrz Aten.

Stolica stara się organizować jak najwięcej imprez o międzynarodowym zasięgu. W kwietniu 2018 r. odbędzie się w niej m.in. Destination Expo, na które zjadą się przedstawiciele biur podróży z całego świata. Miasto wraz z władzami głównego lotniska im. Elefteriosa Wenizelosa namawiają popularne linie lotnicze, aby zwiększyły częstotliwość lotów do Aten oraz otworzyły połączenia z większej liczby miast. Negocjacje przyniosły pozytywne rezultaty. Przykładowo niskokosztowy przewoźnik Ryanair zacznie tu latać od maja, poza Modlinem, także z Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa.

d20x1bs

W przypadku stolicy Pomorza pierwszy samolot wystartuje 11 maja. Połączenia będą realizowane 2 razy w tygodniu. Z rzeszowskiego lotniska Jasionka do stolicy Grecji polecimy od 16 maja raz w tygodniu, w środę. Regularne loty z Łodzi do Aten rozpoczną się 12 maja przyszłego roku. Samoloty będą latać raz w tygodniu - w soboty. Z kolei z Wrocławia loty będą realizowane od maja w poniedziałki i piątki.

d20x1bs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20x1bs