Trwa ładowanie...

Bagno Całowanie. Martyna Wojciechowska pokazała niezwykłe miejsce w Polsce

Martyna Wojciechowska co jakiś czas poleca na swoim profilu na Facebooku miejsca w Polsce i oznacza je hasztagiem #zwiedzajlokalnie. Tym razem Wstawiła zdjęcie niezwykłego miejsca pod Warszawą. Pokazała Bagno Całowanie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Martyna Wojciechowska często poleca niezwykłe miejsca w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Martyna Wojciechowska często poleca niezwykłe miejsca w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: 123RF, fot: Piotr Krześlak
d1bodxj
d1bodxj

Bagno Całowanie to jeden z największych kompleksów torfowisk niskich na Mazowszu o powierzchni 1200 ha. Położony jest na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, na południowy wschód od Warszawy, w dolinie Wisły.

Martyna Wojciechowska poleca Bagno Całowanie

"Zaledwie 30 km od Warszawy, niedaleko miejscowości Osieck, czeka miejsce o wdzięcznej nazwie BAGNO CAŁOWANIE" - napisała na Facebooku Martyna Wojciechowska. - "Dla odwiedzających to miejsce, stworzono też specjalne ścieżki i kładki spacerowe".

Wojciechowska zachęciła pod postem do dzielenia się ciekawymi miejscami w Polsce, które warto odwiedzić. "Nazwa bagna pochodzi od nazwy miejscowości Całowanie, w której się znajduje" - wyjaśniła jedna z obserwatorek dziennikarki i podróżniczki.

Obszar torfowiska rozciąga się na długości 15 km, osiągając szerokość ok. 3 km. Jest szczególnie cenny przyrodniczo jako ostoja dla zagrożonych gatunków ptaków, a także siedlisko rzadkich gatunków roślin. Na bagnach można spotkać także bobry i łosie.

Charakterystyczny element Bagna Całowanie to łańcuch kilkunastu wydm, osiągających wysokość dochodzącą do kilku metrów, z których największa, to Pękatka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leśne bagno. Zobacz, jakie może być głębokie

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bodxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bodxj