Trwa ładowanie...

Bezpłatne wczasy dla obywateli. Portugalia uruchomiła prospołeczny program

Nawet 15 tys. osób będzie mogło skorzystać z nowego programu, stworzonego przez portugalski rząd. Polega on na darmowym wypoczynku dla ubogich obywateli, których nie stać na wakacje. Aby móc pojechać na tygodniowe wczasy, trzeba spełnić kilka warunków.

Share
Bezpłatne wczasy dla obywateli. Portugalia uruchomiła prospołeczny program
Źródło: Shutterstock.com
dbx7poj

Portugalskie Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej stworzyło program polegający na wysyłaniu na darmowe wczasy najuboższych mieszkańców kraju. Kto będzie mógł z niego skorzystać? Osoby po 55. roku życia oraz niepełnosprawni. Aby mogli udać się na bezpłatne wakacje, muszą złożyć wniosek, zawierający m.in. informacje potwierdzające niskie dochody, nie przekraczające kwoty 429 euro miesięcznie (ok. 1845 zł), lub niepełnosprawność.

Według szacunków, ok. 15 tys. osób może ubiegać się o tego typu urlop. Okazuje się, że bezpłatny wyjazd będzie możliwy tylko w maju i wrześniu, wyłącznie na terenie Portugalii.

– Nieważne, że osoby takie będą miały okazję na bezpłatne wczasy jedynie poza sezonem wakacyjnym. Liczy się dobra wola polityków, którzy dostrzegli potrzeby ubogich i niepełnosprawnych – mówi Precilia Pinto z Lizbony, której syn porusza się na wózku inwalidzkim.

dbx7poj

W ciągu kilku dni od nieruchomienia programu, wniosek o darmowy wyjazd złożyło ok. 300 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wczasy w PRL

dbx7poj

Podziel się opinią

Share
dbx7poj
dbx7poj