Trwa ładowanie...
d13z74t

Bilety na metro za butelki. Recyklingowa akcja w Rzymie

Pierwsza europejska stolica rewolucjonizuje sprzedaż biletów. Akcja ma zachęcić mieszkańców do recyklingu. W Rzymie postawiono specjalne automaty, w których plastikowe butelki można wymienić na bilety na metro. Podobny projekt działa w Stambule.
Share
Butelki do automatu wrzucała sama Virginia Raggi, Burmistrz Rzymu.
Butelki do automatu wrzucała sama Virginia Raggi, Burmistrz Rzymu.Źródło: Twitter.com/ Virginia Raggi
d13z74t

Akcja zainicjowana w Rzymie nazywa się "+ Ricicli + Viaggi", czyli "segreguj i podróżuj”. W ramach programu za każdą wrzuconą do automatu zużytą butelkę dostaniemy 5 eurocentów. Zatem jeden przejazd metrem będzie nas kosztował 30 plastikowych butelek.

Po umieszczeniu śmieci w automacie system kalkuluje ich wartość i przelewa należność do aplikacji MyCicero lub TabNet, za pośrednictwem których możemy zakupić bilety komunikacji. Jest to program pilotażowy, który ma działać przez rok. Jeśli w tym okresie w Rzymie zostanie odnotowane zmniejszenie ilości plastiku na ulicach, program będzie kontynuowany.

d13z74t

Nie jest to pierwsze miasto, które wprowadziło pomysł "biletowego recyklingu". Podobne automaty postawiono na ulicach Stambułu. Początkowo postawiono je na trzech stacjach metra, ale projekt szybko się przyjął i wkrótce w 25 lokalizacjach stanęło aż 100 automatów. Ci którzy oddadzą największą ilość śmieci będą dodatkowo nagradzani, np. darmowymi biletami do teatru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Street art z całego świata: Rzym

d13z74t

Podziel się opinią

Share
d13z74t
d13z74t