Trwa ładowanie...
ycipk-2t2n5j

Bilety na metro za butelki. Recyklingowa akcja w Rzymie

Pierwsza europejska stolica rewolucjonizuje sprzedaż biletów. Akcja ma zachęcić mieszkańców do recyklingu. W Rzymie postawiono specjalne automaty, w których plastikowe butelki można wymienić na bilety na metro. Podobny projekt działa w Stambule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Butelki do automatu wrzucała sama Virginia Raggi, Burmistrz Rzymu.
Butelki do automatu wrzucała sama Virginia Raggi, Burmistrz Rzymu. (Twitter.com/ Virginia Raggi)
ycipk-2t2n5j

Akcja zainicjowana w Rzymie nazywa się "+ Ricicli + Viaggi", czyli "segreguj i podróżuj”. W ramach programu za każdą wrzuconą do automatu zużytą butelkę dostaniemy 5 eurocentów. Zatem jeden przejazd metrem będzie nas kosztował 30 plastikowych butelek.

Po umieszczeniu śmieci w automacie system kalkuluje ich wartość i przelewa należność do aplikacji MyCicero lub TabNet, za pośrednictwem których możemy zakupić bilety komunikacji. Jest to program pilotażowy, który ma działać przez rok. Jeśli w tym okresie w Rzymie zostanie odnotowane zmniejszenie ilości plastiku na ulicach, program będzie kontynuowany.

ycipk-2t2n5j

Nie jest to pierwsze miasto, które wprowadziło pomysł "biletowego recyklingu". Podobne automaty postawiono na ulicach Stambułu. Początkowo postawiono je na trzech stacjach metra, ale projekt szybko się przyjął i wkrótce w 25 lokalizacjach stanęło aż 100 automatów. Ci którzy oddadzą największą ilość śmieci będą dodatkowo nagradzani, np. darmowymi biletami do teatru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Street art z całego świata: Rzym

ycipk-2t2n5j

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2t2n5j

ycipk-2t2n5j
ycipk-2t2n5j