Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Senat zaproponował poprawki. Ustawa wraca do sejmu

Projekt ustawy o bonie turystycznym został przyjęty przez senatorów 97 głosami "za". Zaproponowali do niej jednak swoje poprawki. Oznacza to, że projekt wróci do sejmu, gdzie rozpatrywane będą zmiany, jakie sugeruje izba wyższa.

Senat proponuje rozszerzenie bonu na emerytów i rencistówSenat proponuje rozszerzenie bonu na emerytów i rencistówŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d1035uf
d1035uf

Oprócz poprawek redakcyjnych i legislacyjnych senatorowie zaproponowali także zmiany, które zwiększają kwotę bonu oraz poszerzają grono jego odbiorców o dzieci rodziców pracujących za granicą oraz emerytów i rencistów. Senatorowie zaproponowali, aby bon wynosił nie 500 a 1000 zł.

Następną poprawką, przyjętą przez połączone komisje senackie jest rozszerzenie podmiotów świadczących usługi turystyczne w ramach bonu m.in. o polskie jednostki żeglugi morskiej i śródlądowej.

Mimo sprzeciwu resortu rozwoju, akceptację senatorów zyskała także poprawka obniżająca opłatę za obsługę bonów turystycznych z 1 proc. do 0,5 proc. Senat chce również, by rząd przedstawił sejmowi sprawozdanie ze skuteczności i efektów wprowadzania bonu.

d1035uf

Bon turystyczny 500+

Według projektu bon turystyczny ma przysługiwać na każde dziecko, które jest objęte programem 500+. Wysokość świadczenia wynosić ma 500 zł, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami 1000 zł.

Środki mają być wypłacane w formie cyfrowego bonu, którym będzie można opłacić m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy obozach harcerskich, sportowych lub rekreacyjnych. Bon będzie mógł być zrealizowany jedynie w ośrodkach turystycznych, które zostaną wpisane przez Polską Organizację Turystyczną do specjalnego rejestru.

Źródło: "Business Insider"

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

d1035uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1035uf