Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Jak skorzystać z bonu turystycznego 500 plus?

Prezydent Andrej Duda podpisał w piątek ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Aby z niego skorzystać, trzeba będzie mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Plaża w SopociePlaża w SopocieŹródło: 123RF, Patryk Kośmider
dmkltwi
dmkltwi

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na każde dziecko, na które przysługuje obecnie świadczenie wychowawcze 500 plus. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon, również o tej samej wartości.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

- Aby skorzystać z bonu, trzeba będzie mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowała w TVN24 prezes ZUS Gertruda Uścińska. - Na PUE w panelu bocznym powstanie osobna zakładka dla osób korzystających z bonu.

Trzeba będzie go aktywować, na przykład na kilka dni przed planowanymi wakacjami Pani prezes dodała, że chcąc zapłacić bonem za hotel lub wynajem pokoju, trzeba będzie okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer, a następnie kod autoryzacyjny.

dmkltwi

- Płatności bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS. Chcąc zapłacić bonem za usługę turystyczną trzeba będzie okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany w SMS - tłumaczyła.

Bon turystyczny 500+ - od kiedy?

Wszystkie informacje dotyczące bonu można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie nie jest znana dokładna data, od której będzie można dokonać aktywacji bonu. Jak tłumaczy ustawodawca, jest ona uzależniona od daty uruchomienia funkcjonalności na Portalu Usług Elektronicznych ZUS. Informacja o możliwości aktywacji bonu zostanie opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju w najbliższych dniach.

Niezależnie od tego, od kiedy będzie można korzystać z bonu, to będzie on ważny do 31 marca 2022 r.

dmkltwi

Źródło: TVN24/POT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dmkltwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmkltwi