Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. Wiadomo, ilu Polaków już skorzystało

Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne o wartości ok. 2,4 mld zł. Spora pula pieniędzy wciąż czeka na wydanie, ale Polska Organizacja Turystyczna jest o to spokojna. Zdaniem ekspertów, wielu Polaków chomikuje pieniądze z bonu, by wydać je jesienią lub podczas ferii zimowych.

Share
Bon turystyczny można zrealizować na urlop w PolsceBon turystyczny można zrealizować na urlop w PolsceŹródło: Adobe Stock
d3p5cp4

- Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę około 2,4 mld zł. Jednocześnie zarejestrowaliśmy płatności na kwotę około 1,4 mld zł – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

To sporo, ale wciąż jeszcze dużo bonów czeka na aktywację i realizację, a czas leci. Bon jest bowiem ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Jednak w tym czasie mamy jeszcze nie tylko końcówkę wakacji, ale i okres jesiennych city breaków, zielonych szkół i wycieczek szkolnych oraz zimowych ferii, za które również można zapłacić bonem – prognozują przedstawiciele POT.

Bon turystyczny - dla kogo?

Płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce. Jest więc w czym wybierać.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane od ubiegłego roku. To dofinansowanie na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu 500 plus im nie przysługuje.

d3p5cp4

Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny - jak zrealizować?

Realizacja bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Po wejściu na PUE ZUS należy uzupełnić swoje dane kontaktowe, a następnie aktywować bon. Po aktywacji rodzic otrzymuje specjalny kod, który należy pokazać podczas dokonywania płatności. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

Profil na PUE ZUS można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Urlopowe kierunki Polaków

d3p5cp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5cp4
d3p5cp4