Trwa ładowanie...

Chiny i Rosja chwalą się, że budują pierwszą na świecie turystyczną prawdziwą łódź podwodną

Będzie mogła schodzić na głębokość 24 metrów i zabierać w rejs od 20 do 40 pasażerów. Mowa o nowej, konstruowanej przez chińsko-rosyjskich inżynierów atrakcji – turystycznej łodzi podwodnej, która, jak twierdzą, będzie pierwszą tego typu na świecie. Jak jest w rzeczywistości?

Chiny i Rosja chwalą się, że budują pierwszą na świecie turystyczną prawdziwą łódź podwodnąŹródło: Shutterstock.com
d44cev0
d44cev0

Pod koniec 2017 roku zakończy się budowa pierwszego tak dużego cywilnego okrętu podwodnego na świecie.
- To będzie zwinna konstrukcja, która nie będzie przewozić żadnej broni. Jej zadaniem będzie nurkowanie z pasażerami, by pokazać im podwodne życie, i bezpiecznie wyniesienie ich na powierzchnię – chwali projekt w lokalnych mediach dr Konstantin Sivkov, członek Rosyjskiej Akademii Nauk. Dodaje też, że jednostka będzie najprawdopodobniej napędzana silnikiem elektrycznym wspomaganym na powierzchni silnikiem spalinowym.

Z kolei wiceprezes koncernu odpowiedzialnego za budowę, Zou Yongchunhe, mówi z dumą, że sprzedażą biletów są już zainteresowane dwa duże chińskie biura podróży - Zhangjiajie i Beibu Gulf. Jego zdaniem łódź mogłaby posłużyć turystom także w Wietnamie, Tajlandii, Grecji czy Turcji.

Pierwsza łódź podwodna na świecie?

Warto wspomnieć, że na świecie istnieją już łodzie podwodne dla turystów – można je spotkać np. na Teneryfie, w Chorwacji czy egipskich kurortach. Przykładowo Hurghada ma do zaoferowania rejsy dwoma typami łodzi: ze szklanym dnem lub podwodną, która zabiera urlopowiczów na głębokość 22 metrów. Rosyjska konstrukcja w odróżnieniu od tych już istniejących ma zabierać turystów w długie rejsy, czego nikt dotychczas jeszcze nie oferował.

Za powstanie łodzi podwodnej odpowiedzialny jest chińsko-rosyjski zespół zatrudniony przez Ostar Sino - Russia Joint Marine Technology Research Institute współpracującą z firmą Tianjin Ostar Underwater Vehicles Co.

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj