Trwa ładowanie...

Chorwacja chce przyciągnąć więcej turystów. Wyda fortunę na inwestycje

Mimo że Chorwację odwiedza rekordowa liczba urlopowiczów, rząd i przedsiębiorcy nie osiadają na laurach. Planują przeznaczyć na rozwój infrastruktury turystycznej setki milionów euro.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chorwacja chce przyciągnąć więcej turystów. Wyda fortunę na inwestycjeŹródło: Shutterstock.com
d2g1fcu
d2g1fcu

Rok 2017 był dla chorwackiej turystyki lepszym niż się spodziewano. Do kraju przyjechało 18,5 mln gości, czyli o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Jak można dowiedzieć się z Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji, tylko z samej Polski przyjechało 971,2 tys. podróżnych. To aż o 23,3 proc. więcej niż w 2016 r.

Można odnieść wrażenie, że te liczby nie wystarczają Chorwatom. Tamtejsze Ministerstwo Turystyki podało, że w 2018 r. na inwestycje związane z infrastrukturę turystyczną zostanie zainwestowane aż 940 mln euro (ok. 3,967 mld zł), z czego 630 mln euro ma pochodzić od przedsiębiorców. Pozostałą kwotę wyłożą województwa, miasta czy gminy. To w sumie o 123 mln euro więcej niż w 2017 r. i o 264 mln euro więcej niż w 2016 r.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Przedsiębiorcy wydadzą je m.in. na budowę hoteli, ośrodków wypoczynkowych, kempingów, atrakcje turystyczne i centra rozrywki. Z kolei publiczne środki zostaną przeznaczone na punkty informacyjne, remonty plaż, promenad czy promocję.

d2g1fcu

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz też: Chorwacja przyciąga Polaków jak magnes

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2g1fcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1fcu