Trwa ładowanie...
d2cqapg

Co możesz zabrać z hotelu bez wyrzutów sumienia?

Zabrać czy zostawić? To pytanie nurtuje wielu hotelowych gości, którzy do końca nie wiedzą, jakie rzeczy w pokoju są wyłącznie do ich dyspozycji i nie posłużą innym gościom, a co jest stałym elementem wyposażenia pokoju i ich zabranie może być traktowane jak kradzież. Przy wsparciu pracowników hoteli postaramy się rozwiać te wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co możesz zabrać z hotelu bez wyrzutów sumienia?
(Christian Schwier / Fotolia.com)
d2cqapg

Wielu osobom wydaje się, że wynajmując pokój w hotelu, ten gwarantuje im wyłącznie możliwość skorzystania z łóżka, łazienki i śniadania (jeśli posiłek jest zagwarantowany w cenie). Do końca tak nie jest. Przede wszystkim, każdy hotel świadczy usługi zgodnie ze swoim standardem. Im jest wyższy, tym gość może liczyć na więcej bonusów i lepszą opiekę ze strony pracowników obiektu. W pakiecie nieodpłatnie gość może otrzymać darmowy internet, specjalną aplikację dostępną na urządzeniach mobilnych, gazety i magazyny z całego świata, nielimitowany dostęp do centrum wellness i siłowni, usługę porannego budzenia, zaproszenie na koktajl powitalny, dla młodszych dostęp do pokoju z zabawkami i grami planszowymi, w czasie sezonu prywatnej plaży. Poza bogatym serwisem, każdy gość ma do swej dyspozycji szereg przedmiotów. W pokojach codziennie uzupełniane są kosmetyki, woda mineralna, zastawy herbat i kaw (jeśli wyposażony jest w nie pokój). Często, szczególnie jeśli w hotelu jest strefa spa i basen, znajdziemy też kapcie i szlafrok.

- Rzeczy takie jak kapcie, kosmetyki, wody, kawy, herbaty gość ma do dyspozycji podczas pobytu. Jeżeli ich nie użył, może je zabrać ze sobą, hotel nie będzie roszczeniowy w tej sprawie. Pozostałe rzeczy, takie jak: parasol, torby na kapcie, torby na buty, torby na zakupy, torby na pranie, mini zestaw do szycia, ołówek, wieszaki itd. są do użytku gościa. Nie powinien ich zabierać ze sobą, to nie są prezenty. Natomiast jeżeli tak się stanie, to hotel również nie będzie żądał zwrotu - wyjaśnia Monika Chojke, Deputy Housekeeping Manager Sofitel Grand Sopot. - Naszym standardem jest również podarunek dla dzieci. Każde dziecko w wieku do 12 lat mieszkające w hotelu otrzymuje od nas misia z koszulką, na której widnieje pełna nazwa hotelu. W okresie przed świątecznym dzieci otrzymują reniferka z szaliczkiem, gdzie również widnieje pełna nazwa hotelu - dodaje Monika Chojke.

Podobne zasady panują też w innych hotelach. Wiele nich również przygotowuje najmniejszym gościom specjalne niespodzianki. - W Hotelach SPA Dr Irena Eris w cenie pokoju standardowego goście mają do dyspozycji kapcie, zestaw mini kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała oraz mini kosmetyki z nowości marki Dr Irena Eris. Te rzeczy gość po pobycie w hotelu, jeśli ich nie zużyje, może zabrać ze sobą. W pokoju jest też woda mineralna oraz zestaw do zaparzenia kawy i herbaty, a w recepcji stale są dostępne jabłka. Najmłodsi goście na powitanie otrzymują maskotkę, specjalnie przygotowaną dla Hoteli SPA Dr Irena Eris. Jeżeli coś naszym gościom szczególnie się spodoba, jak np., szlafrok, ręczniki czy kosmetyki, mogą je nabyć w recepcji - mówi nam Katarzyna Szymkiewicz, konsultant PR.

d2cqapg

O krok dalej idzie hotel Sofitel Wroclaw Old Town. Tu prezenty dostają nawet goszczące w hotelu zwierzęta. Poza miską na karmę i wodę, na czworonożnego gościa czekają też specjalne przysmaki i urocza maskotka. - Lubimy zwierzęta i staramy się również im zapewnić komfortowy wypoczynek. Snaki i maskotka to prezent dla pupila, z którym przyjedzie do nas gość. Te rzeczy można dla swojego zwierzaka zabrać do domu - opowiada Marta Skrzypek Public Relations Manager Sofitel Wroclaw Old Town.

Warto mieć na uwadze, że w wielu hotelach klienci są proszeni o pozostawienie numeru ważnej karty kredytowej. Gdy okaże się, że z pokoju zniknęła rzecz, która nie była prezentem dla gościa (np. szlafrok, ręcznik, płatna zawartość mini baru) hotel po prostu obciąża kartę gościa i w ten sposób rekompensuje sobie straty.

ml

d2cqapg

Podziel się opinią

Share

d2cqapg

d2cqapg