Trwa ładowanie...
d299tgl

Coraz więcej turystów korzysta z bazy noclegowej w Polsce

Polska na celowniku turystów? Zdecydowanie tak. Z danych GUS wynika, że o 8,5 proc. wzrosła liczba osób korzystających z bazy noclegowej w naszym kraju w pierwszym kwartale tego roku, a liczba udzielonych noclegów wzrosła o 6 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia, Fot: Christian Schwier)
d299tgl

Jak podaje GUS w pierwszym kwartale 2017 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 5,9 mln turystów, którym udzielono 14,6 mln noclegów. To spory skok, bo w analogicznym okresie roku ubiegłego z tego typu noclegów skorzystało 5,4 mln osób i udzielono im 13,8 mln noclegów.

To dobra wiadomość, zwłaszcza, że pierwszy kwartał nie jest sezonem typowo urlopowym. Prognozy mówią też, że kolejne miesiące przyniosą wzrost. W ubiegłym roku odbywały się w Polsce Światowe Dni Młodzieży, które przyciągnęły turystów z całego świata i chociażby z tego powodu liczba noclegów w 2016 r. była wyjątkowo duża. W tym roku imprezy o takiej randze nie ma, a mimo to statystyki idą w górę.

Jak skutecznie odpocząć w wakacje?

W obiektach hotelowych (m.in.: hotelach, motelach, pensjonatach) w pierwszym kwartale tego roku udzielono 9,3 mln noclegów (najwięcej w hotelach – 7,8 mln), zaś w pozostałych obiektach 5,3 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,2 mln i ośrodkach wczasowych – 0,9 mln).

Aż 80,8 proc. spośród wszystkich noclegów udzielono turystom krajowym. Jednocześnie zanotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 4 proc. oraz liczby pokoi przez nich wynajętych o 2,3 proc. Najchętniej zatrzymywali się w hotelach, na które przypadło 84,3 proc. wszystkich noclegów im udzielonych.

d299tgl

Podziel się opinią

Share

d299tgl

d299tgl