Trwa ładowanie...

Cud w Neapolu. Upłynniła się krew św. Januarego

Krew św. Januarego przechowywana w ampułce w katedrze pod wezwaniem tego świętego w Neapolu stała się płynna - ogłosił w niedzielę 19 września arcybiskup Domenic Battaglia. To niesamowite, ale cud powtarza się od kilkuset lat.

Przed wejściem do kaplicy, w której trzymane są fiolki, zebrały się tłumy wiernychPrzed wejściem do kaplicy, w której trzymane są fiolki, zebrały się tłumy wiernychŹródło: PAP/EPA, fot: CESARE ABBATE
d3e8wbb
d3e8wbb

Dzień św. Januarego obchodzony jest 19 sierpnia, w rocznicę jego męczeńskiej śmierci w 305 r.

Cud św. Januarego

Od setek lat tego dnia krew należąca do patrona Neapolu staje się płynna. Dzieje się tak w sumie trzy razy w roku - również w pierwszą niedzielę maja oraz czasami 16 grudnia, z okazji wyjątkowych wydarzeń.

Cud nie jest oficjalnie uznawany przez Kościół katolicki, ale jest bardzo uroczyście celebrowany w Neapolu, którego św. January jest patronem.

Cud św. Januarego 2021

W minioną niedzielę krew znowu się upłynniła, o czym arcybiskup poinformował wiernych punktualnie o godz. 10 podczas nabożeństwa w katedrze.

"Dziękujemy Panu za ten dar, za ten znak tak ważny dla naszej wspólnoty" - powiedział. - "Wspaniale jest gromadzić się wokół tego ołtarza w celu celebracji Eucharystii życia i proszenia o wstawiennictwo św. Januarego, byśmy kochali coraz bardziej życie i Ewangelię. Nie zawsze nam się to udaje, bo życie naznaczone jest słabościami i kruchością" - zaznaczył.

Arcypiskup Domenico Battaglia trzyma fiolkę z krwią św. Januarego PAP/EPA
Arcypiskup Domenico Battaglia trzyma fiolkę z krwią św. JanuaregoŹródło: PAP/EPA, fot: CESARE ABBATE

Wierni w tym roku prosili świętego o to, by pomógł im "przezwyciężyć pandemię". To dal nich ważne, bo podczas uroczystości 16 grudnia ub.r. nie doszło do cudu, co dla neapolitańczyków oznaczało zapowiedź nieszczęścia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekordowe upały na Sycylii. Lucyfer przyniósł najwyższe temperatury w historii Europy

d3e8wbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8wbb