Trwa ładowanie...

Da Lat - wietnamskie miasto miłości

Da Lat to miasto w południowym Wietnamie. Kurort turystyczny, położony jest na północ od Sajgonu. Wśród Polaków, odwiedzających to miejsce, mówi się, że to trochę Paryż, a trochę Zakopane. Dlaczego? Paryż, bo powstało pod koniec XIX wieku, jako uzdrowisko dla francuskich żołnierzy, poza tym to ulubione miejsce Wietnamczyków na podróż poślubną. Zakopane, bo położone jest 1500 m n.p.m. i wielu mieszkańców tego kraju przyjeżdża tu, żeby odetchnąć od wszechobecnego zgiełku i upału. Temperatury są tu niższe niż w innych częściach Wietnamu.

Da Lat - wietnamskie miasto miłościŹródło: flickr.com, fot: Davidlohr Bueso,(licencja 2.0)
d38h7vl
d38h7vl

Kurort turystyczny Da Lat to miasto położone na południu Wietnamu. Wśród Polaków, odwiedzających to miejsce, mówi się, że to trochę Paryż, a trochę Zakopane. Dlaczego? Paryż, bo powstało pod koniec XIX wieku, jako uzdrowisko dla francuskich żołnierzy, poza tym to ulubione miejsce Wietnamczyków na podróż poślubną. Zakopane, ponieważ położone jest 1500 m n.p.m. i wielu mieszkańców tego kraju przyjeżdża tu, żeby odetchnąć od wszechobecnego zgiełku i upału. Temperatury są tu niższe niż w innych częściach Wietnamu.

By przekonać się o uroku i niesamowitym klimacie tego małego miasteczka, warto wybrać się na wycieczkę kolejką gondolową, na plantację kawy czy pod wodospad Elephant Waterfall. Nie można też ominąć Bambusowego Gaju - jednego z największych buddyjskich klasztorów w Wietnamie.
- Da Lat to niesamowite bogactwo naturalnego piękna: lasów, jezior, farm i ukwieconych parków. Nazywane jest miastem kwiatów i miłości – mówi Thach Que Tram, mieszkanka miasta.

Hotel Crazy House w Da Lat _ Fot. Zhukov Oleg / Shutterstock.com _

d38h7vl

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Da Lat jest kompleks Crazy House, uznany za jeden z dziesięciu najbardziej zwariowanych hoteli świata. To podobno wietnamska odpowiedź na dzieła Gaudiego. Budowla jest połączeniem drzewa i pałacu. We wnętrzach nie ma ani jednej prostej ściany, za to jest tu mnóstwo krętych schodów, mostków i tuneli. Od samego spaceru po nich może zakręcić się w głowie.

Wietnam warto zwiedzić podczas wycieczki objazdowej. Siedmiodniowe wakacje w hotelu 3-gwiazdkowym (ze śniadaniami) z wylotem z Warszawy, można kupić już od ok. 4268 zł.

d38h7vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38h7vl