Trwa ładowanie...
dbp33dw

Długi weekend w czerwcu. Kiedy jest Boże Ciało?

W czerwcu szykuje się kolejny długi weekend. A to wszystko za sprawą obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Dla wielu będzie to dobra okazja do tego, by przez kilka dni odpocząć od pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boże Ciało
Boże Ciało (pixabay.com, Fot: GoranH, pixabay.com)
dbp33dw

Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia zamknięte są m.in. sklepy, galerie handlowe, punkty usługowe czy urzędy. Nie odbywają się również zajęcia dydaktyczne w szkołach. Boże Ciało jest świętem nakazanym, a zatem tego dnia uczestnictwo katolików we mszy świętej jest obowiązkowe.

Kiedy wypada Boże Ciało?

Warto pamiętać, że Boże Ciało jest świętem ruchomym, dlatego co roku może wypadać w różnych terminach, ale jego obchody zawsze odbywają się w czwartek. Jego data zależy od Wielkanocy i wypada dokładnie 60 dni po niej. Boże Ciało 2020 wypada 11 czerwca.

dbp33dw

Z kolei 12 czerwca jest normalnym dniem roboczym, ale biorąc urlop na ten dzień, można zyskać aż 4 dni długiego czerwcowego weekendu.

Długi weekend a obostrzenia

Stopniowo otwarte są już hotele i obiekty gastronomiczne, a zatem można rozważyć weekendowy wypad za miasto. Organizując wyjazd należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz przestrzegania zasad społecznego dystansu. Spacerując należy nosić maseczki ochronne, a siedząc w pubach czy restauracjach pamiętać o tym, że przy jednym stoliku mogą siedzieć tylko dwie osoby (chyba, że są to członkowie rodziny).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polacy ruszyli z domów. Ostatni moment na rezerwację wyjazdu na Boże Ciało

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**

Zobacz też: Polacy ruszyli z domów. Ostatni moment na rezerwację wyjazdu na Boże Ciało

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw