Trwa ładowanie...

Do jacuzzi tylko nago. Pracownik hotelu zdradza, jak reagują klienci

Wizyta w saunie nago to już standard, ale co byście zrobili, gdybyście dowiedzieli się, że w hotelowym spa obowiązuje zasada "do jacuzzi tylko nago". Okazuje się, że tak jest w jednym ze słowackich hoteli. - Ludzie często są zdziwieni, dlaczego tak jest. Czasami niektórzy wstydzą się i rezygnują z wizyty w jacuzzi, bo co innego wchodzić nago do sauny - mówi w rozmowie z WP pracownik hotelu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nietypowa zasada w słowackim hotelu. "Ludzie bywają zdziwieni"Nietypowa zasada w słowackim hotelu. "Ludzie bywają zdziwieni"Źródło: getty
d1ktrtc
d1ktrtc

Słowacja coraz częściej staje się podróżniczą destynacją Polaków. Kraj za naszą wschodnią granicą pokryty jest w 60 proc. terenami górskimi, dlatego turyści najczęściej przyjeżdżają tu zimą na narty. Idealną lokalizacją do uprawiania zimowych sportów jest m.in. Donovaly.

Nietypowa zasada w hotelowej strefie spa

Znajdziemy tam kilka hoteli, od których w odległości 100 m znajduje się kilka stoków narciarskich dla tych bardziej zaawansowanych fanów szusowania, jak i tych, którzy dopiero się uczą.

Jednym z takich obiektów jest hotel Galileo. W obiekcie znajdziemy zabezpieczoną przechowalnię sprzętu narciarskiego oraz restaurację, gdzie możemy skosztować tradycyjnych słowackich dań, czy posmakować ichniejszego wina.

Na ostatnim piętrze hotelu mieści się strefa wellness, w której goście mogą się odprężyć po całodniowym szusowaniu na stoku. Jednak już na samym wstępie wiele osób może się zdziwić. Tuż przed wejściem do szatni znajduje się recepcja, gdzie każdy gość zostaje poinformowany o tym, że poruszanie się po SPA jest możliwe tylko nago. Na wstępie otrzymuje się specjalne prześcieradło, którym można się owinąć oraz ręcznik. Bielizna czy stroje kąpielowe są zakazane.

d1ktrtc

Do jacuzzi tylko nago

Dużym zaskoczeniem jest wprowadzona przez hotel zasada, by do jacuzzi wchodzić nago. Gdyby ktoś próbował jednak wejść w stroju kąpielowym, czujna pani recepcjonistka interweniuje i prosi o opuszczenie obiektu. Zapytaliśmy pracowników SPA, jak ludzie reagują na przedstawiany im regulamin hotelowego wellness.

Źródło: Licencjodawca
SPA w hotelu Galileo na Słowacji

- To wyjątek tego hotelu. Ludzie często są zdziwieni, dlaczego tak jest. Czasami niektórzy wstydzą się i rezygnują z wizyty w jacuzzi, bo co innego wchodzić nago do sauny - opowiada nam pracownik recepcji. Jak przyznaje, w Polsce często do saun wchodzi się w kąpielówkach, co jest niedobrym zwyczajem, dlatego, że do sauny trzeba chodzić nago. - W saunach zazwyczaj jest przyciemnione światło, ale co najważniejsze, okrywamy się jakimś naturalnym materiałem, najczęściej jest to bawełniane prześcieradło. Z jacuzzi jest jednak inaczej. Wchodzi się zupełnie nago, a światła jest znacznie więcej. Dlatego ludzie dużo bardziej się wstydzą - dodaje mężczyzna.

A wy, odważylibyście się wejść do jacuzzi zupełnie nago?

Niezależna opinia redakcji. Organizatorem wyjazdu było Slovakia Travel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ktrtc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ktrtc

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj