Trwa ładowanie...

Doha. Na lotnisku znaleziono noworodka. Pasażerki samolotu zmuszono do badania ginekologicznego

Trzynaście pasażerek samolotu zostało zmuszonych do inwazyjnego badania ginekologicznego na lotnisku w Katarze, po tym, jak w łazience terminalu znaleziono wcześniaka. "Wszystkie kobiety były zdenerwowane - jedna z nich nawet płakała" - relacjonuje jeden z pasażerów.

Share
Terminal lotniska w Doha (zdjęcie ilustracyjne)
Terminal lotniska w Doha (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: 123RF
d39o7ok

Do zdarzenia doszło na początku tego miesiąca. Samolot , który miał wystartować z Doha do Sydney, został zatrzymany, gdyż w toalecie znaleziono wcześniaka.

Doha - pasażerki zmuszone do badania ginekologicznego na lotnisku

Jak informuje Daily Mail, trzynaście pasażerek samolotu zostało zmuszonych do zdjęcia bielizny w celu przeprowadzenia inwazyjnego badania lekarskiego na lotnisku w Katarze po tym, jak w łazience terminalu znaleziono wcześniaka.

d39o7ok

Z relacji pasażerów wynika, że badanie było przeprowadzone w karetce na płycie lotniska. A co ciekawe, przed jego wykonaniem, nikt nie poinformował kobiet, jaki jest powód. Matki nie udało się ustalić.

Jeden z pasażerów - Wolfgang Babeck - powiedział stacji telewizyjnej ABC, że kobiety wróciły na pokład samolotu zdenerwowane. "Kiedy wróciły, wiele z nich lub prawdopodobnie wszystkie były zdenerwowane - jedna z nawet nich płakała" - powiedział. - "Ludzie nie mogli uwierzyć w to, co się stało".

Wszyscy pasażerowie twierdzą, że kobiety były zmuszone do badania.

Przymusowe badanie ginekologiczne pasażerek samolotu - rząd jest oburzony

Minister spraw zagranicznych Marise Payne wyraziła "poważne zaniepokojenie" i zachowaniem służb z Kataru i oczekuje na raport, aby dowiedzieć się, co dokładnie się stało. Powiedziała, że ​​zdarzenie, do którego doszło było "rażąco niepokojące i obraźliwe". Jak podaje Daily Mail, prawopdodobnie żadna z kobiet nie została poinformowana o porzuconym dziecku przed upokarzającym badaniem.

d39o7ok

Zarząd Międzynarodowego Lotniska Hamad poinformował, że dziecko jest bezpieczne i znajduje się pod opieką pracowników medycznych i socjalnych. Lekarze zaniepokojeni byli stanem zdrowia matki po znalezieniu niemowlęcia i dlatego poprosili o jej zlokalizowanie.

Rzecznik australijskiego rządu federalnego powiedział, że traktowanie kobiet w ten sposób jest obraźliwe, rażąco nieodpowiednie i wykracza poza okoliczności, w których mogą wyrazić dobrowolną i świadomą zgodę. "Rząd australijski jest głęboko zaniepokojony niedopuszczalnym traktowaniem niektórych pasażerów płci żeńskiej podczas niedawnego lotu Qatar Airways na lotnisku Doha" - powiedział rzecznik.

Rząd australijski oficjalnie zgłosił obawy dotyczące tego incydentu do władz Kataru.

d39o7ok

Źródło: Daily Mail

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

d39o7ok

Podziel się opinią

Share
d39o7ok
d39o7ok