Trwa ładowanie...

Dolina Chochołowska z nowym asfaltem. Będzie bezpieczniej

W Dolinie Chochołowskiej trwają prace związane z kładzeniem nowego asfaltu. Nową nawierzchnię zyska odcinek od Siwej Polany do Hucisk. Ostatni gruntowny remont był w tym miejscu w 1983 roku.

Prace przy remoncie nawierzchni w Dolinie Chochołowskiej Prace przy remoncie nawierzchni w Dolinie Chochołowskiej Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d4l1haf
d4l1haf

Asfalt w Dolinie Chochołowskiej to nic nowego. Po raz pierwszy pojawił się tam już w latach 60. XX wieku. Co więcej, do 1997 roku odcinek był dostępny dla samochodów, kursował tam nawet PKS. Ostatni generalny remont nawierzchnia przeszła w 1983 roku, przed odwiedzinami papieża Jana Pawła II.

Nowy asfalt na popularnym szlaku w Tatrach

- Teraz turyści i miejscowi będą mogli bez kłopotu poruszać się na odcinku do Polany Huciska przez co poprawi się nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo osób idących z wózkami i rowerzystów. Tym bardziej że szlak ten jest jednym z najbardziej popularnych w Tatrach, w sezonie i weekendy odwiedzają go tysiące turystów dziennie - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jan Piczura, prezes Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.

Na czas prac zawieszone jest kursowanie kolejki "Rakoń". Na szlak nie są wpuszczani też rowerzyści. Aktualne informacje można sprawdzić na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dolina Chochołowska, 21.06.2022. Prace przy remoncie nawierzchni na odcinku Siwa Polana-Polana Huciska w Dolinie Chochołowskiej, 21 bm. Na drodze prowadzącej do wielu szlaków turystycznych w Tatrach Zachodnich została położona nowa nawierzchnia asfaltowa. (jm) PAP/Grzegorz Momot PAP
Prace przy remoncie nawierzchni na odcinku Siwa Polana-Polana Huciska w Dolinie Chochołowskiej Źródło: PAP, fot: PAP/Grzegorz Momot

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich. Ma długość ok. 10 km. To miejsce bardzo popularne wśród turystów, można łatwo dotrzeć tam z Zakopanego, a wyasfaltowana nawierzchnia przyciąga osoby z dziećmi w wózkach.

d4l1haf

Co więcej, to jedyna dolina w Tatrach, która dostępna jest dla rowerzystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Największa konkurencja dla Chorwacji. "Byłam zaskoczona, jak tanie noclegi można tu znaleźć"

d4l1haf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1haf