Trwa ładowanie...
d3fbg55

Dubaj. Totalny zawrót głowy i totalna liczba turystów

Swoją innowacyjnością zachwyca obieżyświatów z najdalszych zakątków globu. Wbrew pozorom to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich największe wpływy nie osiąga z ropy naftowej, a z turystyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwięcej turystów przybywa do Dubaju z Indii. Oszacowano, że w pierwszym półroczu 2018 r. miasto odwiedziło ponad milion osób z Półwyspu Indyjskiego
Najwięcej turystów przybywa do Dubaju z Indii. Oszacowano, że w pierwszym półroczu 2018 r. miasto odwiedziło ponad milion osób z Półwyspu Indyjskiego (123RF)
d3fbg55

Potwierdzają to statystyki, które pokazują, że z roku na rok, coraz więcej osób postanawia odwiedzić to jedyne w swoim rodzaju miejsce.

Ponad 8 mln turystów i to tylko w ciągu pół roku

   123RF

Jak podaje dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) w ciągu pierwszego półrocza 2018 r. Dubaj odwiedziło aż 8,10 mln osób. Wraz ze zwiększeniem liczby przyjezdnych odnotowano również wzrost wartości branży turystycznej, która na koniec 2017 r. osiągnęła zawrotny poziom 109 mld dirham (AED), czyli ok. 109 mld zł.

d3fbg55

Dubaj, widząc potencjał i realny przypływ gotówki, planuje przyjąć jeszcze większą liczbę podróżnych i jeszcze bardziej zwiększyć dochody płynące z tego sektora.

   123RF

– Fakt, że w pierwszej połowie tego roku udało nam się przyciągnąć 8,1 mln naszych gości, pomaga nam wypełnić wizję bycia najczęściej odwiedzanym miastem na świecie – skomentował Jego ekscelencja Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism.

Jednak ambicje władz Dubaju są znacznie większe. Do 2020 r. chcą, a nawet muszą, osiągnąć poziom 20 mln odwiedzających rocznie. Taką strategię turystyki zatwierdzono w maju 2013 r. I, o ile 5 lat temu, można było mieć wątpliwości, co do realnych szans na osiągnięcie takiego celu, o tyle dziś realizacja zamierzeń Dubai Tourism jest w „zasięgu ręki”.

Indusi, Rosjanie i Chińczycy

   123RF

Najwięcej turystów przybywa tu z Indii. Oszacowano, że w pierwszym półroczu 2018 r. miasto odwiedziło ponad milion osób z Półwyspu Indyjskiego (3% więcej w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku). Jest to w dużej mierze zasługa współpracy DubaiTourism z gwiazdą Bollywood, Shah Rukh Khanem, który został zaangażowany w kampanię #BeMyGuest.

d3fbg55

Kolejne miejsca, jak w latach ubiegłych, zajmują Arabia Saudyjska oraz Wielka Brytania. Chlubne czwarte miejsce pod względem liczby odwiedzjących Dubaj zajęły Chiny, odnotowując w omawianym okresie 9-procentowy wzrost (453 tys. osób).

   123RF

Pierwsze półrocze br. to również wzrost liczby rosyjskich turystów. Jak wynika z obliczeń Departamentu Turystyki, Marketingu i Handlu od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. Dubaj odwiedziło aż 405 tys. Rosjan (74% więcej w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku), windując swój kraj na piąte miejsce w rankingu pochodzenia turystów.

Warto podkreślić, że rosnąca popularność Dubaju wśród przyjezdnych z Chin i Rosji to efekt zniesienia wiz dla obywateli obu państw przybywających do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zmiany te wprowadzono odpowiednio pod koniec 2016 r. i na początku 2017 r.

d3fbg55

Źródło: Dubai Tourism

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sztuczne wyspy w Dubaju. Nowy projekt to czysty luksus

d3fbg55

Podziel się opinią

Share

d3fbg55

d3fbg55