Trwa ładowanie...
dth53sk
x-news/Storyfulx-news

Dublin - zachwycająca stolica Irlandii

Zachwycające klify Moher czy otoczone legendami zamki to początek długiej listy atrakcji Irlandii. Zielona Wyspa przyciąga turystów zafascynowanych folklorem i burzliwą historią tego wyjątkowego zakątka Europy. I trudno się dziwić - kto choć raz spędził wieczór w irlandzkim pubie czy zagubił się gdzieś na wrzosowiskach, już zawsze będzie chciał wracać do tego kraju. W programie zwiedzania nie może także zabraknąć Dublina - stolicy Irlandii, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu, nad Morzem Irlandzkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dublin - zachwycająca stolica Irlandii
(Shutterstock)
dth53sk

Słynne klify Moher czy otoczone legendami zamki to początek długiej listy atrakcji Irlandii. Zielona Wyspa przyciąga turystów zafascynowanych folklorem i burzliwą historią tego wyjątkowego zakątka Europy. I trudno się dziwić - kto choć raz spędził wieczór w irlandzkim pubie czy zagubił się gdzieś na wrzosowiskach, już zawsze będzie chciał wracać do tego kraju. W programie zwiedzania nie może także zabraknąć Dublina - stolicy Irlandii, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy, nad Morzem Irlandzkim.

Dublin zachwyca niepowtarzalną atmosferą i licznymi zabytkami. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Zamek Dubliński i katedrę Kościoła Chrystusowego z 1172 roku. Do największych atrakcji należy Trinity College, uniwersytet założony w 1592 roku. Długie kolejki ustawiają się do tutejszej biblioteki. Zachwyca przepięknym układem, poza tym można w niej zobaczyć słynną Księgę z Kells (Book of Kells). Wstęp do biblioteki kosztuje 10 euro.

dth53sk

Dublin jest wyjątkowo zielonym miastem - znajdziemy tu między innymi Phoenix Park, jeden z największych ogrodzonych parków miejskich Europy. Warto także wybrać się do pobliskiego Dún Laoghaire, jednego z najpopularniejszych kąpielisk i znanej przystani promowej.

Dublin to miasto, które tętni życiem dniem i nocą, a liczne puby kuszą nie tylko słynnym Guinness'em. Nie można ominąć dzielnicy Temple Bar, która słynie z ożywionego życia nocnego i kulturalnego.

if/udm

Miliony kierowców w Europie oszczędzają w ten sposób. Zaloguj się i sprawdź!

dth53sk

Podziel się opinią

Share

dth53sk

dth53sk