Trwa ładowanie...
dziejesienazywo

#dziejesienazywo: samochodowe systemy bezpieczeństwa, wirtualna rzeczywistość i agrowczasy

W dzisiejszym programie #dziejesienazywo bardzo dokładnie pokażemy wam, co tak naprawdę się dzieje podczas wypadku samochodowego oraz jak wyglądają najnowsze systemy bezpieczeństwa. Wyjaśnimy też, na czym polega działanie okularów wirtualnej rzeczywistości oraz podpowiemy, jak przed majowym weekendem wybrać najlepsze oferty agroturystyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
#dziejesienazywo: samochodowe systemy bezpieczeństwa, wirtualna rzeczywistość i agrowczasy
(Shutterstock)

*W dzisiejszym programie #dziejesienazywo bardzo dokładnie pokażemy wam, co tak naprawdę się dzieje podczas wypadku samochodowego oraz jak wyglądają najnowsze systemy bezpieczeństwa. Wyjaśnimy też, na czym polega działanie okularów wirtualnej rzeczywistości oraz podpowiemy, jak przed majowym weekendem wybrać najlepsze oferty agroturystyczne. *

W pierwszej części magazynu zobaczycie, jak podczas wypadku drogowego reaguje samochód, a jak człowiek. Sprawdziliśmy to dla was w symulatorze - dość powiedzieć, że nasza reporterka po nagraniu była bardzo blada...

Slot

Porozmawiamy też o nowoczesnych systemach bezpieczeństwa w samochodach - co już jest, a co dopiero będzie montowane w autach po to, żeby wypadki zdarzały się jak najrzadziej? Naszym ekspertem będzie Sławomir Kosek, marketing manager firmy Robert Bosch.

Następnie pochylimy się nad tematem wirtualnej rzeczywistości. Świat podbijają okulary VR - od najprostszych, do których wystarczy włożyć smartfona, do takich, które potrzebują naprawdę mocnego komputera, ale też dają efekt jest zapierający dech w piersiach. Naszymi gośćmi będą Jacek Dębowski, założyciel Ovid Works oraz Jan Blinstrub, komórkomania.pl.

W części poświęconej ciekawym aplikacjom będziemy kontynuować temat wirtualnej rzeczywistości - jak zrobić film, który będzie można obejrzeć w goglach VR?

W #dziejesienazywo wybierzemy się także na majówkę na wieś - już czas, żeby rezerwować miejsca na długi weekend w gospodarstwach agroturystycznych. Ale czym tak naprawdę jest agroturystyka, jakie warunki powinno spełniać takie gospodarstwo, jak klient może wybrać odpowiednie miejsce? Wszystko na temat agroturystki wie nasz gość - Danuta Arcipowska z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Zaprasza Paweł Typiak.

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot