Trwa ładowanie...

Dźwirzyno - tam odpoczniesz od zgiełku

Letnisko położone jest 13 km od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną zwaną Kanałem Resko.

Share
Dźwirzyno - tam odpoczniesz od zgiełku
Źródło: Hachette Polska
d4a17ve

Dźwirzyno to letnisko położone 13 km od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną zwaną Kanałem Resko.

Miejscowość po raz pierwszy została odnotowana w kronikach w 1228 roku, a nazwa miejscowości wywodzi się najprawdopodobniej od słowiańskiego słowa dźwirze, oznaczającego drzwi, wrota.

Dźwirzyno znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Szeroka plaża, utworzona z drobnych i jasnych ziarenek piasku, przechodzi w kierunku lądu w wysoki wał wydmowy (do 16 m n.p.m.). Wydmy porośnięte lasem sosnowym są atrakcyjnym elementem miejscowego krajobrazu. Miejscowość położona jest wzdłuż ulicy Wyzwolenia, przy której rosną 250-letnie dęby szypułkowe.

d4a17ve

Kurort ma nowoczesny port i przystań jachtową. W sezonie nad plażą unoszą się motolotniarze, a na falach Bałtyku można zobaczyć amatorów windsurfingu. Prawie każdy z ośrodków wypoczynkowych ma korty tenisowe, boiska do gier zespołowych czy kręgielnie.

Dźwirzyno - Regoujście Tysiąc lat temu wody Regi, najdłuższej rzeki polskiego pobrzeża, spływały w całości do jeziora Resko, a stąd uchodziły do morza cieśniną **Regoujście**. Regoujście znajdowało się w pobliżu dzisiejszego Mrzeżyna i działał tu ważny port handlowy. Pod zarządem władz Trzebiatowa konkurował on nawet z portem w Kołobrzegu. W 1456 roku na Regoujście napadli zbrojnie kołobrzeżanie, zatapiając zakotwiczone w porcie statki z ładunkiem kamieni. W ten sposób odcięto Trzebiatów od morza.

Hotel SENATOR
Doskonale wyposażony, położony w sosnowym lesie, zaledwie 50 m od piaszczystej plaży, 10 km od Kołobrzegu. Dla gości przygotowano tutaj ponad 120 komfortowo wyposażonych pokoi (także typu biznes) oraz apartamentów, które mieszczą się w czterech pawilonach: Rubin, Jantar, Opal i Szafir. Wszystkie pokoje wyposażone są w telefon, minibar, telewizję, łącze internetowe oraz łazienkę z kabiną prysznicową. Większość pokoi ma balkon, kilka przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie hotelu znajduje się studio SPA&Wellness, oferujące bardzo bogatą gamę zabiegów odnowy biologicznej. Kadra o wysokich kwalifikacjach wykonuje różnego rodzaju masaże (klasyczny, limfatyczny, kamieniami, masą Thalgo) oraz zabiegi wykorzystujące metodę akupresury. Do dyspozycji gości jest także hydroterapia i balneoterapia (bicze szkockie, różnego rodzaju kąpiele, m.in. odżywcza w mleku z balsamowaniem ciała, kąpiel z algami – wyszczuplająca, kąpiel z minerałami morskimi, solanka z Morza Martwego), a także okłady borowinowe, drenaż limfatyczny, okłady błotne z Morza Martwego. W studiu SPA można też poddać się zabiegom laserowym, m.in. usuwającym przebarwienia skóry i zbędne owłosienie, jak również antycellulitowym, ujędrniającym skórę oraz zabiegom liftingującym biust.

Hotel posiada doskonałą bazę gastronomiczną. Cena za 7-dniowy pobyt w pokoju 1-osobowym wynosi od 1800 do 2430 zł; apartament od 2389 do 2831 zł od osoby.

Hotel Senator S.A.
ul. Wyzwolenia 35
78-131 Dźwirzyno
(94) 354 95 00/514
(94) 354 94 00, 354 94 44, 354 94 49
senator@hotelsenator.pl
www.hotelsenator.pl

Okolica **Jezioro Resko Przymorskie**. Jezioro przybrzeżne Bałtyku o powierzchni około 6 km² i głębokości do 2,6 m, połączone z morzem kanałem żeglownym, którym przy tzw. cofce słona woda wlewa się do jeziora. Występują tu gatunki ryb charakterystyczne zarówno dla wód słodkich, jak i słonych. Łowi się tu przede wszystkim leszcze, sandacze, węgorze, okonie, szczupaki, liny i karpie. Jezioro jest miejscem schronienia dla wielu gatunków zwierząt, na przykład objętych ochroną łabędzi niemych, perkozów oraz ptaków przelotnych, między innymi gęsi zbożowych. Na północnym brzegu można biwakować.

Seria: Miejsca niezwykłe
Tytuł: Zamki, turnieje, rycerze
Autor: Paweł Komorowski, Jarosław Kurkowski

d4a17ve

Podziel się opinią

Share
d4a17ve
d4a17ve