Trwa ładowanie...

Eksplodował wulkan Mount Mayon. Zdjęcia wybuchu zapierają dech w piersiach

Przez tydzień z jego krateru wzbijały się obłoki dymu i pyłu. Wulkan Mount Mayon na Filipinach eksplodował, a tysiące mieszkańców musiało się ewakuować. Nie przeszkodziło im to jednak w uwiecznieniu spektakularnego zdarzenia i opublikowaniu zdjęć w mediach społecznościowych. Wybuch wulkanu jest równie piękny, co przerażający.

Eksplodował wulkan Mount Mayon. Zdjęcia wybuchu zapierają dech w piersiachŹródło: Instagram.com
d1b3a98
d1b3a98

Eksplozja miała miejsce w poniedziałek rano. Ewakuowano ponad 27 tys. osób. Szkoły w całej zagrożonej prowincji Albay pozostają zamknięte, a mieszkańców prosi się o używanie masek przeciwpyłowych. Cały obszar w odległości 8 km od wulkanu jest aktualnie uznawany za strefę zagrożenia życia.

Mount Mayon to najaktywniejszy wulkan na Filipinach. Wznosi się na wysokość 2463 m, a jego wybuch może być przyczyną prawdziwego kataklizmu. Mieszkańcy chcąc chronić swoje dobytki i życie, ustawili w strefie zagrożenia białe krzyże, mające odpędzić od nich złe zdarzenia.

Ci bardziej nowocześni postanowili uwiecznić wybuch wulkanu i pokazać fotografie z tego zapierającego dech w piersi wydarzenia. Instagram i Twitter zostały zalane dziesiątkami zdjęć, na których widać wyraźnie strzelające słupy dymu i żarzącą się lawę.

Trzeba przyznać, że widok robił ogromne wrażenie, a niszczycielska siła żywiołu jest równie piękna, co przerażająca.

Zobacz też: Kilauea kipi lawą. Zobacz czynny wulkan z bliska

d1b3a98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b3a98