Trwa ładowanie...
d39c1w9

Epidemia na statku. Nie wpuszczono go do portu na Gibraltarze

Statkowi Spirit of Discovery odmówiono zacumowana na brytyjskim terytorium zamorskim. Wszystko ze względu na wielu chorych pasażerów, mających gorączkę i problemy żołądkowo-jelitowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Statek pasażerski należy do linii Saga Cruises. Został oddany do użytku w maju 2019 r.
Statek pasażerski należy do linii Saga Cruises. Został oddany do użytku w maju 2019 r. (Facebook.com, Fot: Saga Holidays)
d39c1w9

Załoga wycieczkowca zgłosiła 10 lutego kierownictwu portu na Gibraltarze, że aż 89 podróżnych wymiotuje, ma biegunkę i podwyższoną temperaturę. Decyzję o tym, aby rejsowiec nie zbliżał się do portu, podjęto niemal natychmiast.

Choć rzecznik portu podkreślił, że nie są to objawy koronawirusa, wolano nie ryzykować. Odmowę uargumentowano brakiem jednoznacznego przekazu, co sprawiło, że tak duża liczba osób rozchorowała się w krótkim czasie. Według aktualnych danych zły stan podróżnych jest prawdopodobnie spowodowany norowirusem.

"Zważywszy na panikę związaną z koronawirusem, wydaliśmy decyzję, aby wycieczkowiec Spirit of Discovery pominął Gibraltar i kontynuował podróż do następnego planowanego miejsca, do Southampton" – przekazał rzecznik portu.

d39c1w9

Jeśli 89 osób zaraziło się norowirusem (norowirusy to drobnoustroje, które powodują grypę żołądkową) objawy powinny ustąpić po ok. 24-48 godzinach. W sumie na pokładzie znajduje się 868 pasażerów oraz 513 członków załogi. Statek powinien dotrzeć do brytyjskiego miasta Southampton w środę, 12 lutego. Tam też zakończy rejs.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Statek poddany kwarantannie. Wykryli koronawirusa na pokładzie

d39c1w9

Podziel się opinią

Share

d39c1w9

d39c1w9