Trwa ładowanie...
d2zym0y

"F**k the rich". Wulgarne napisy na Złotej Bramie w Gdańsku

Jeden z flagowych gdańskich zabytków uległ dewastacji. Złotą Bramę, znajdującą się na szczycie ul. Długiej zdobią wulgarne napisy. Na cokołach kolumn znajdują się m.in. hasła: "F**k the rich" czy "antifia zona". Sprawę bada gdańska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabytkową bramę zdobią wulgarne napisy
Zabytkową bramę zdobią wulgarne napisy (Marcin Pomykała)
d2zym0y

Licząca ponad 400 lat brama jest jedną z wizytówek Gdańska. Co roku podziwiają ją setki tysięcy turystów. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić ul. Długą w ostatni dzień wakacji, mogli się mocno zdziwić, gdyż w nocy z niedzieli na poniedziałek została ona zdewastowana. Nieznany sprawca opatrzył jej elewację wymownymi napisami.

"F**k the rich", "kill the rich" i "antifia zona" - takie hasła zdobią zabytkową bramę w Gdańsku. Sprawą od kilku dni zajmują się funkcjonariusze gdańskiej policji. W ustaleniu sprawców pomocny może się okazać monitoring miejski. Jak dotąd nie udało się ustalić sprawców tego aktu wandalizmu.

"F*ck the rich" Marcin Pomyykała
"F*ck the rich" (Marcin Pomyykała)

Złota Brama zdewastowana - trwa śledztwo w tej sprawie

- Na początku tygodnia policjanci z komisariatu Śródmieście przeprowadzili oględziny pomalowanej elewacji oraz zabezpieczyli monitoring, który jest szczegółowo analizowany - mówi w rozmowie z WP asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady. Mundurowi sprawdzają wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje - tłumaczy.

"Antifia zona" Marcin Pomykała
"Antifia zona" (Marcin Pomykała)

Jak tłumaczy nam rzecznik gdańskiej policji, policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratora dochodzenie w sprawie uszkodzenia zabytku oraz szukają sprawców. Wandalom grozi za to przestępstwo kara 8 lat więzienia.

d2zym0y

- Jako studentka historii sztuki jestem zbulwersowana. Abraham van den Blocke się w grobie przewraca. Starówka i tak już bardzo mocno ucierpiała podczas wojny, więc to przykre, że wandale dewastują tak ważne zabytki - Emilia Chabros z Gdańska. - Dostęp do wnętrza Złotej Bramy jest ograniczony dla zwiedzających, a teraz oszpecono jeszcze jej część ekspozycyjną - dodaje.

LP Wakacje.pl w odc. nr 1 programu Remont w prezencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zym0y

Podziel się opinią

Share
d2zym0y
d2zym0y