ycipk-14up12

Fenomen ratowników TOPR-u. "Nie dość, że uratują, to jeszcze dobre foty robią"

Ratownicy TOPR-u pokazali zdjęcia z wczorajszej akcji ratunkowej. Internauci są pod wrażeniem zarówno umiejętności ratowników, jak i fotografa, który zrobił tak niesamowite zdjęcia. To się nazywa profesjonalizm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia zrobione przez M. Mikiewicza urzekły internautów
Zdjęcia zrobione przez M. Mikiewicza urzekły internautów (Facebookcom/ Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR)
ycipk-14up12

Pomocy potrzebował turysta, który upadł z "Grzędy” z wysokości kilkunastu metrów i doznał urazów wymagających szybkiego transportu do szpitala. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe ratownicy nie mogli dostać się na miejsce zdarzenia za pomocą helikoptera. Sporą część drogi do poszkodowanego musieli pokonać pieszo: "Ze względu na niski pułap chmur nie udało się dolecieć na miejsce zdarzenia. Ratownicy zostali desantowani na Buli pod Rysami, skąd pieszo udali się do kontuzjowanego” – czytamy na profilu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Facebooku.

Ratownicy opatrzyli rannego turystę i za pomocą technik alpinistycznych wyciągnęli z powrotem na szlak, skąd został zabrany przez śmigłowiec. Podczas akcji ratunkowej warunki pogodowe znacznie się poprawiły, dlatego helikopter mógł dolecieć w okolice miejsca wypadku. Poszkodowany oraz jego towarzysz zostali wciągnięci na pokład za pomocą windy i przetransportowani do zakopiańskiego szpitala.

ycipk-14up12

Bezbłędny zespół ratowników zdążył jeszcze w międzyczasie zrobić foty, które podbiły serca internautów: "Nie dość, że uratują, to jeszcze dobre foty robią. Uwielbiam was i macie zawsze mój 1 proc.”” – czytamy w komentarzach na Facebooku – "Ukłony dla ratowników... Często ratują ludzi skrajnie nieodpowiedzialnych i nieprzygotowanych do chodzenia wysoko w górach...”. "Szacun Panowie, a fota wymiata” – komentują użytkownicy. Nie ma wątpliwości, że ratownicy TOPR-u już dawno zaskarbili sobie sympatię turystów, którzy zawsze mogą liczyć na ich profesjonalną pomoc. A w skrajnych przypadkach także i fenomenalne ujęcia. Oczywiście zdjęcia z akcji zostały zamieszczone na profilu ku przestrodze, by przypomnieć turystom o niebezpieczeństwach czyhających w górach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cudowne austriackie góry

ycipk-14up12
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14up12

ycipk-14up12
ycipk-14up12