Trwa ładowanie...

Ferie 2022. Jak i do kiedy wykorzystać bon turystyczny?

Ferie to świetny moment na wykorzystanie bonu turystycznego. Rodzinom, które jeszcze tego nie zrobiły, przypominamy, komu on przysługuje i do kiedy trzeba go zrealizować.

Do kiedy ważny jest bon turystyczny?Do kiedy ważny jest bon turystyczny?Źródło: Adobe Stock, fot: Marek Stępniak
d3banzf
d3banzf

Z bonu turystycznego mogą skorzystać osoby, które posiadają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Podobnie jak w programie "Rodzina 500 Plus", bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Do kiedy trzeba wykorzystać bon turystyczny?

Bon można wykorzystać do końca września br. Początkowo termin ten upływał pod koniec marca 2022 r., ale dzięki ustawie podpisanej przez prezydenta, wydłużył się czas na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego.

Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny można wygenerować w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

d3banzf

Bon, w formie unikalnego 16-cyfrowego numeru, otrzyujemy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie (w tym pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym). Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego, np. obozy narciarskie.

Źródło: bonturystyczny.polska.travel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"

d3banzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3banzf