Trwa ładowanie...

Ferie 2022. Małopolska policja zapowiada wzmożone kontrole

Już od piątku, 14 stycznia policja z Małopolski będzie prowadziła intensywne działania prewencyjne w związku z rozpoczynającymi się feriami. Działania te potrwają do końca przerwy zimowej, czyli do 27 lutego. Wszystko to ze względu na wyjątkową atrakcyjność turystyczną województwa.

Ferie to w Małopolsce okres tłumów na ulicach i stokachFerie to w Małopolsce okres tłumów na ulicach i stokachŹródło: Adobe Stock, fot: YAKHIN
d2cml6l
d2cml6l

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2022" mundurowi zapowiedzieli szczególną czujność w górskich rejonach Małopolski. Razem z przedstawicielami kuratorium oświaty, strażą pożarną i sanepidem będą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Ale to nie wszystko. Policjanci mają też m.in. sprawdzać tzw. dzikie lodowiska i miejsca sprzedaży alkoholu.

Bezpieczne ferie

Policja przypomina dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym, którzy się nimi opiekują, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zimą. Chodzi m.in. o zakaz wejścia na zamarznięte jeziora i rzeki, zjeżdżanie na sankach lub nartach z górek w pobliżu ulicy i rzeki, unikanie kontaktu z obcymi, w tym nieotwieranie drzwi domu nieznajomym.

W poście na Facebooku policjanci apelują także, by każdy pamiętał o noszeniu odblasków po zmroku i o poruszaniu się chodnikiem, w ostateczności lewym poboczem drogi. Mundurowi zwracają się również do rodziców, aby byli czujni.

Przed wyjazdem na ferie należy przypomnieć sobie ważne telefony awaryjne, jak 112 numer alarmowy, 997 - nr policji, 998 - nr straży pożarnej, 999 - nr pogotowia ratunkowego, 601 100 300 – numer ratunkowy w górach (GOPR i TOPR).

d2cml6l

Kontrole w ferie 2021

W ubiegłym roku ferie były skumulowane w czasie od 4 do 17 stycznia. Dzielnicowi oraz specjaliści ds. nieletnich z Małopolski skontrolowali wówczas 180 miejsc zorganizowanego wypoczynku, przeprowadzili 478 spotkań profilaktycznych z dziećmi, w trakcie których omówiono zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, a także korzystania z internetu.

W tym czasie w ręce policji trafiło 17 nieletnich osób pod wpływem alkoholu oraz cztery pod wpływem środków odurzających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bezpieczne ferie zimowe? Dr Sutkowski przekonuje do szczepień dzieci

Bezpieczne ferie zimowe? Dr Sutkowski przekonuje do szczepień dzieci

d2cml6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cml6l