Trwa ładowanie...

Ferie w Zakopanem. "Największe zainteresowanie wśród turystów z Mazowsza i Śląska"

Pierwszy turnus tegorocznych ferii rozpoczął się w miniony weekend, a to oznacza tłumy turystów w Zakopanem. - Od wielu już lat największe zainteresowanie zimowym wypoczynkiem pod Tatrami jest wśród turystów z Mazowsza i Śląska. Tak samo jest i w tym roku – mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W miniony weekend zaczął się pierwszy turnus tegorocznych feriiW miniony weekend zaczął się pierwszy turnus tegorocznych feriiŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d4kzg3l
d4kzg3l

Dwutygodniową zimową przerwę w nauce w tym roku jako pierwsi mają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Na ulicach Zakopanego oraz w stacjach narciarskich zauważalny jest duży ruch, ale zdaniem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej apogeum ma nastąpić w lutym, kiedy ferie rozpoczną uczniowie ze Śląska i Mazowsza.

W Zakopanem najwięcej będzie turystów z Warszawy

- Jeżeli chodzi o najlepszą frekwencję turystyczną i zainteresowanie feryjnym wypoczynkiem pod Tatrami, to w tym roku również potwierdzają się nasze wcześniejsze doświadczenie, że najlepiej dopisują turyści z Warszawy i całego województwa mazowieckiego oraz ze Śląska – stwierdził w rozmowie z PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - Zauważamy natomiast, że pojawiają się nowe trendy, ponieważ obserwujemy coraz więcej feryjnych gości z województwa zachodniopomorskiego. Dotychczas goście z tego regionu chętniej wybierali Karpacz i południowy-zachód na zimowy wypoczynek.

Pierwszy turnus pod Tatrami zdaniem Wagnera jest przyzwoity, ale nie rewelacyjny. Zwrócił uwagę, że feryjna frekwencja również jest związana z rozwojem pandemii, ponieważ zdarzają się odwołania rezerwacji z uwagi na nagłe zachorowanie lub kwarantannę.

d4kzg3l

Dynamiczne ceny noclegów w Zakopanem

- Sytuacja jest dynamiczna i trudno przewidzieć, jaki będzie przebieg ferii pod względem turystycznej frekwencji. Ceny są bardzo zróżnicowane i mogą dynamicznie się zmieniać w zależności od popytu. Na tym mogą skorzystać osoby, które w ostatniej chwili zdecydują się na przyjazd pod Tatry – dodał.

Szukając noclegu należy być jednak czujnym i nie dać się nabrać na fałszywe oferty. Zawsze warto zadzwonić do danego miejsca i dokładnie sprawdzić, czy na pewno istnieje.

Ceny noclegów w Zakopanem zależne są od standardu i lokalizacji. Pokój w domu wypoczynkowym można wynająć w przedziale od 50 do 90 zł za dobę, a w standaryzowanym hotelu od 300 zł.

d4kzg3l
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Lawinowe ABC. "Mają sprzęt, ale nie wiedzą jak się nim posługiwać"

d4kzg3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kzg3l