Trwa ładowanie...

Ferie w Zakopanem. "Największe zainteresowanie wśród turystów z Mazowsza i Śląska"

Pierwszy turnus tegorocznych ferii rozpoczął się w miniony weekend, a to oznacza tłumy turystów w Zakopanem. - Od wielu już lat największe zainteresowanie zimowym wypoczynkiem pod Tatrami jest wśród turystów z Mazowsza i Śląska. Tak samo jest i w tym roku – mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W miniony weekend zaczął się pierwszy turnus tegorocznych feriiW miniony weekend zaczął się pierwszy turnus tegorocznych feriiŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d277g3o
d277g3o

Dwutygodniową zimową przerwę w nauce w tym roku jako pierwsi mają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Na ulicach Zakopanego oraz w stacjach narciarskich zauważalny jest duży ruch, ale zdaniem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej apogeum ma nastąpić w lutym, kiedy ferie rozpoczną uczniowie ze Śląska i Mazowsza.

W Zakopanem najwięcej będzie turystów z Warszawy

- Jeżeli chodzi o najlepszą frekwencję turystyczną i zainteresowanie feryjnym wypoczynkiem pod Tatrami, to w tym roku również potwierdzają się nasze wcześniejsze doświadczenie, że najlepiej dopisują turyści z Warszawy i całego województwa mazowieckiego oraz ze Śląska – stwierdził w rozmowie z PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - Zauważamy natomiast, że pojawiają się nowe trendy, ponieważ obserwujemy coraz więcej feryjnych gości z województwa zachodniopomorskiego. Dotychczas goście z tego regionu chętniej wybierali Karpacz i południowy-zachód na zimowy wypoczynek.

Pierwszy turnus pod Tatrami zdaniem Wagnera jest przyzwoity, ale nie rewelacyjny. Zwrócił uwagę, że feryjna frekwencja również jest związana z rozwojem pandemii, ponieważ zdarzają się odwołania rezerwacji z uwagi na nagłe zachorowanie lub kwarantannę.

d277g3o

Dynamiczne ceny noclegów w Zakopanem

- Sytuacja jest dynamiczna i trudno przewidzieć, jaki będzie przebieg ferii pod względem turystycznej frekwencji. Ceny są bardzo zróżnicowane i mogą dynamicznie się zmieniać w zależności od popytu. Na tym mogą skorzystać osoby, które w ostatniej chwili zdecydują się na przyjazd pod Tatry – dodał.

Szukając noclegu należy być jednak czujnym i nie dać się nabrać na fałszywe oferty. Zawsze warto zadzwonić do danego miejsca i dokładnie sprawdzić, czy na pewno istnieje.

Ceny noclegów w Zakopanem zależne są od standardu i lokalizacji. Pokój w domu wypoczynkowym można wynająć w przedziale od 50 do 90 zł za dobę, a w standaryzowanym hotelu od 300 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Lawinowe ABC. "Mają sprzęt, ale nie wiedzą jak się nim posługiwać"

d277g3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d277g3o