Trwa ładowanie...
d2u5s89

Gambia otwiera się na turystów. Wycieczki z Polski już od 2,3 tys. zł

Gambia nie jest utożsamiana jako bardzo popularny kierunek turystyczny. Jednak dzięki dobrej współpracy tamtejszego rządu z biurami podróży i stałemu poprawianiu infrastruktury, ten niewielki kraj na zachodzie Afryki zaczyna być coraz bardziej interesującą propozycją dla osób, które chcą spędzić urlop na Czarnym Lądzie. W nadchodzącym sezonie Gambia spodziewa się co najmniej kilkunastu tysięcy zagranicznych gości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gambia jest państwem o jednym z najwyższych na świecie współczynników bezpieczeństwa.
Gambia jest państwem o jednym z najwyższych na świecie współczynników bezpieczeństwa. (Shutterstock.com)
d2u5s89

Najmniejsze pod względem powierzchni państwo kontynentalnej Afryki (ma 11,3 tys. km kw. – to tyle, co woj. śląskie) od kilku lat jest coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym. Przede wszystkim dlatego, że jest dobrą alternatywą dla ogarniętych niepokojem krajów Afryki Północnej. To państwo o jednym z najwyższych na świecie współczynników bezpieczeństwa.

Teraz, dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy touroperatorami a gambijskim Ministerstwem Turystyki, wiele biur podróży poszerza dotychczasową ofertę i otwierają się nowe połączenia. Jest ich obecnie 25, a czarterowe loty do stolicy Bandżulu są dostępne także z Warszawy (Travel Service). Infrastruktura była już przygotowywana od kilku lat, więc na gości czekają, poza funkcjonującymi od kilkunastu lat, także nowe ośrodki, położone w pobliżu pięknych plaż.

   Hotel w Gambii / Shutterstock.com

Nic dziwnego, że Gambia coraz bardziej stawia na turystykę. Już teraz jest drugim po rolnictwie głównym źródłem dochodów państwa. Upatruje w niej szansę rozwoju i chce posiadać równie piękne resorty co np. Kenia czy Tunezja.

   Baza w stolicy Bandżul, Gambia / Shutterstock.com

Co ważne, Gambia wpasowuje się w oczekiwania turystów, którzy jako główne kryteria przed urlopem stawiają bezpieczeństwo, wygodę, wysoką temperaturę i relatywnie niską cenę. Urlopowiczów przyciągają do tego kraju piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim czy świetna pogoda, która utrzymuje się niemal przez cały rok.

   Sklep w stolicy Bandżul, Gambia / Shutterstock.com

Według polskiego MSZ oraz WHO, w Gambii nie występują żadne zagrożenia dla przyjeżdżających. Już teraz są tam obecni znani touroperatorzy oraz ich pracownicy. W Polsce dwa biura podróży oferują wyjazdy do Gambii - Rainbow Tours i Neckermann. Ceny 7-dniowych wycieczek z wylotem z Warszawy i zakwaterowaniem w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniami zaczynają się od ok. 2,3 tys. zł od osoby. Jeśli zależy nam na wyższym standardzie hotelu oraz all inclusive, trzeba się przygotować na koszt rzędu ok. 3 tys. zł od osoby lub więcej.

d2u5s89

Zobacz też: Polacy spędzili rok w Afryce

d2u5s89

Podziel się opinią

Share

d2u5s89

d2u5s89