Trwa ładowanie...

Gdańsk Główny. Trwa remont jednego z najważniejszych dworców w Polsce

W Gdańsku trwa remont głównego dworca PKP. Do momentu zakończenia modernizacji gmachu zabytkowego budynku, obsługa podróżnych została przeniesiona na dworzec tymczasowy. Było to konieczne ze względu na rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji.

Gdańsk Główny. Trwa remont jednego z najważniejszych dworców w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d3e7ybf
d3e7ybf

Reprezentacyjny i zabytkowy Dworzec Główny w Gdańsku według klasyfikacji PKP ma kategorię A, czyli "premium". Przez wiele lat nie mógł doczekać się generalnego remontu, jednak na szczęście proces modernizacji ruszył.

Zakres prac jest szeroko zakrojony, a wśród najważniejszych podpunktów należy wymienić historyczne odtworzenie wyglądu holu głównego. Nic dziwnego, że to właśnie na wnętrzu skupiono się najbardziej – będąc w środku w ostatnich dekadach można było zwątpić, że pierwotnie zostało stworzone w stylu tzw. "gdańskiego renesansu".

Utworzono dworzec tymczasowy

Aktualnie pasażerowie muszą korzystać z dworca tymczasowego. Jest zbudowany z kontenerów i posiada: kasy biletowe, biletomaty, hol połączony z poczekalnią, toalety, bankomat, przechowalnię bagażu i placówkę poczty. Obsługa podróżnych będzie się odbywała na "kontenerowym" dworcu do momentu zakończenia modernizacji, czyli do IV kwartału 2021 r.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Przebudowa dworca Gdańsk Główny to największa inwestycja w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Jej koszt to prawie 100 mln zł. Jest ona współfinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Szczegółowe informacje oraz mapkę pokazującą nową organizację ruchu umieszczono na stronie pkp.pl.

d3e7ybf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Największe targi kolejowe w tej częściej Europy

d3e7ybf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e7ybf