Trwa ładowanie...

"Niebiańska" trasa rowerowa w Polsce. Ten kolor to nie przypadek

Jeden z fragmentów nowej gdańskiej drogi rowerowej ma niebieski kolor. Wiadomo, że nie jest to jedynie zabieg estetyczny, ale przemyślane rozwiązanie. Wdrożona koncepcja prezentuje się imponująco.

Share
Gdańsk. Niebieska trasa rowerowa
Gdańsk. Niebieska trasa rowerowa Źródło: gdansk.pl
d1jst24

W Gdańsku powstała nowa droga dla rowerów. Wiślana Trasa Rowerowa ma ponad 7 km długości. Prowadzi w kierunku południowym, ze Świbna po zachodnim wale Wisły.

Oficjalne oddanie do użytku tej drogi rowerowej nastąpi w najbliższy weekend. Mimo to pojawiło się już sporo chętnych, którzy postanowili przetestować nową trasę.

Gdańsk. Niebieski kolor na trasie rowerowej. O co chodzi?

Niektórych użytkowników Wiślanej Trasy Rowerowej zaskoczyło to, że około 100-metrowy odcinek ma kolor niebieski. Portal gdansk.pl informuje, że można na niego trafić mniej więcej w okolicach dawnego ujścia Wisły.

d1jst24

Pokonując ten fragment, można odnieść wrażenie, że jedzie się po wodzie. Dlaczego właśnie w tym miejscu użyto niebieskiej farby?

"Niebieski kolor tego fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej ma oczywiście znaczenie symboliczne. W miejscu, gdzie znajduje się niebieski odcinek drogi, kiedyś płynęła Wisła i chcieliśmy o tym przypomnieć" - mówi w rozmowie z gdansk.pl Agnieszka Zakrzacka, rzeczniczka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Niebieska nawierzchnia ma też odblaskowy efekt, który można dostrzec, jadąc tamtędy po zmroku. Zakrzacka wyjaśniła, że jest to spowodowane tym, że użyto specjalnego piasku. Dzięki niemu trasa gwarantuje odpowiednią przyczepność.

Jesienny urlop w Polsce. Jaki kierunek wybrać?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1jst24

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jst24
d1jst24