Trwa ładowanie...

Gdańsk - pół miliona lampek rozświetli Park Oliwski

Pięciometrowa fontanna, odwzorowania roślinności i kurtyny o wysokości dwunastu metrów – to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski w Gdańsku w nadchodzący weekend. Łącznie w najpopularniejszym trójmiejskim parku 17 grudnia rozbłyśnie pół miliona lampek i świecić będą końca stycznia 2017 r.

Gdańsk - pół miliona lampek rozświetli Park OliwskiŹródło: Fundacja Gdańska
d1oy8qx

Założeniem projektantów iluminacji było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do przestrzeni Parku Oliwskiego. – Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą tego miejsca, wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem, który łączy dwa przewodnie motywy: wody i roślinności – mówi Olga Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna firmy Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

Multidekor
Źródło: Multidekor

Urokliwy spacer

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu, przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana po zmroku, może zostać odkryta na nowo.

d1oy8qx

W gdańskim parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu czterech projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.

Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km.

Multidekor
Źródło: Multidekor

Premierowe odpalenie instalacji

17 grudnia o godz. 17 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji, tego dnia można też skorzystać z dodatkowych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie wideo życzeń na tle iluminacji świetlnych, świąteczna fotobudka, czy wysyłanie pocztówek świątecznych. Wstęp do Parku Oliwskiego jest bezpłatny.
Zobacz też: Królewski Ogród Światła w Wilanowie.

Źródło: UMG/Fundacja Gdańska

d1oy8qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oy8qx