Trwa ładowanie...
dbp33dw

Gdańsk - pół miliona lampek rozświetli Park Oliwski

Pięciometrowa fontanna, odwzorowania roślinności i kurtyny o wysokości dwunastu metrów – to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski w Gdańsku w nadchodzący weekend. Łącznie w najpopularniejszym trójmiejskim parku 17 grudnia rozbłyśnie pół miliona lampek i świecić będą końca stycznia 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk - pół miliona lampek rozświetli Park Oliwski
(Fundacja Gdańska)
dbp33dw

Założeniem projektantów iluminacji było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do przestrzeni Parku Oliwskiego. – Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą tego miejsca, wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem, który łączy dwa przewodnie motywy: wody i roślinności – mówi Olga Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna firmy Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

   Multidekor

Urokliwy spacer

dbp33dw

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu, przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana po zmroku, może zostać odkryta na nowo.

W gdańskim parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu czterech projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.

Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km.

   Multidekor

Premierowe odpalenie instalacji

17 grudnia o godz. 17 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji, tego dnia można też skorzystać z dodatkowych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie wideo życzeń na tle iluminacji świetlnych, świąteczna fotobudka, czy wysyłanie pocztówek świątecznych. Wstęp do Parku Oliwskiego jest bezpłatny.
Zobacz też: Królewski Ogród Światła w Wilanowie.

Źródło: UMG/Fundacja Gdańska

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw