Trwa ładowanie...

Gdańsk wizytówką Polski? Został uznany jednym z najlepszych celów podróży na świecie

Jeden z najważniejszych międzynarodowych serwisów opiniotwórczych w tematyce turystyki – TripAdvisor – umieścił Gdańsk na liście Top Destination on the Rise, czyli najlepszych kierunków podróżniczych na świecie, które zyskują popularność. Stolica Pomorza zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce i jest jedynym polskim miastem w zestawieniu.

Gdańsk wizytówką Polski? Został uznany jednym z najlepszych celów podróży na świecieŹródło: Shutterstock.com
dn1levk
dn1levk

– Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska. Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

O wysokiej pozycji Gdańska zadecydowały wpisy turystów i podróżników z całego świata. Oceniali oni atrakcyjność miasta, położenie, a także zabytki, jakie może zobaczyć osoba przyjeżdżająca do danego miejsca. Do miejsc, których nie można przegapić, zaliczono Główne Miasto (ujęte jako gdańska starówka), Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką. W sumie jednak ujęto aż 296 atrakcji turystycznych, z których każda została oceniona przez internautów.

Miejsca w rankingu są układane według rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników. Poniżej znajduje się lista miast, które znalazły się w pierwszej dziesiątce kierunków, które zyskują popularność. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że Gdańsk zajął pierwsze miejsce w Europie.

  1. Ishigaki, Japonia
  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
  3. Nairobi, Kenia
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Polska
  6. San Jose, Kostaryka
  7. Ryga, Łotwa
  8. Rovinj, Chorwacja
  9. Nerja, Hiszpania
  10. Casablanca, Maroko
dn1levk

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze zagraniczne wyróżnienia dla Gdańska, o czym nie raz pisaliśmy. W poprzednim roku zajął trzecie miejsca w plebiscycie European Best Destination 2017 - zaraz po tak znanych markach turystycznych, jak Porto i Mediolan. Sukces jest tym większy, bo miasto po raz pierwszy uczestniczyło w tej rywalizacji i jako debiutant od razu znalazło się na podium. Z oddanych ponad 425 tys. głosów ze 170 krajów, prawie 47 tys. trafiło do stolicy Pomorza.

Zobacz też: dziejesienazywo: Polska w 30 dni

dn1levk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1levk