Gdzie złapać słońce zimą w Europie i blisko Europy?

Gdzie złapać słońce zimą w Europie i blisko Europy?
Źródło zdjęć: © © IMaster - Fotolia.com

Śnieg, mróz, potem chlapa i ciągły brak słońca. Jeśli nie lubicie zimy, to koniecznie przeczytajcie ten tekst. Na świecie jest wiele miejsc, gdzie bez problemu można naładować akumulatory na wiele dni a nawet miesięcy. Tajlandia, Meksyk, Dominikana to tylko nieliczne z nich, jednak w Europie i jej okolicach są także zakątki, w których można złapać słońce zimą. Jeśli nie potrzebujecie skwaru i upałów, a woda nie musi być ciepła jak w wannie - zaryzykujcie i pojedźcie tam poza sezonem. Zwłaszcza, że do większości miejsc można dolecieć tanimi liniami za kwotę od 300 do 600 zł

Śnieg, mróz, potem chlapa i ciągły brak słońca. Jeśli nie lubicie zimy, to koniecznie przeczytajcie ten tekst. Na świecie jest wiele miejsc, gdzie bez problemu można naładować akumulatory na wiele dni a nawet miesięcy. Tajlandia, Meksyk, Dominikana to tylko nieliczne z nich, jednak w Europie i jej okolicach są także zakątki, w których można złapać słońce zimą. Jeśli nie potrzebujecie skwaru i upałów, a woda nie musi być ciepła jak w wannie - zaryzykujcie i pojedźcie tam poza sezonem. Zwłaszcza, że do większości miejsc można dolecieć tanimi liniami za kwotę od 300 do 600 zł. Razem z Anią i Marcinem, autorami bloga gdziewyjechac.pl, przygotowaliśmy dla was przegląd 7 najciekawszych kierunków i nie będą to tropiki za kilka tysięcy złotych!

Egipt to raj dla tych, którzy uwielbiają upały i gorące morze. Sezon trwa tu przez cały rok. Najwięcej turystów przyjeżdża tu w okresie naszej jesieni i zimy, czyli od listopada do końca lutego, choć są również i tacy, którzy przybywają do Egiptu w lipcu i sierpniu, kiedy upały mogą naprawdę dać się we znaki. W styczniu, lutym i marcu temperatura dochodzi do 25-27 stopni Celsjusza, a woda ma nawet 21 stopni Celsjusza.

gdziewyjechac.pl/pw/if

Więcej na: gdziewyjechac.pl - blog o tanich lotach i podróżowaniu

1 / 6

Maroko

Obraz
© © rcaucino - Fotolia.com

Klimat Maroko jest bardzo zróżnicowany. W strefie nadmorskiej jest łagodniejszy i chłodniejszy w porównaniu z wnętrzem kraju, a na północy panuje klimat śródziemnomorski. Nasza zima to dobry sezon na zwiedzanie kraju i podróż przede wszystkim w kierunku południowej części Maroka, gdzie w miesiącach letnich może być zbyt upalnie. Temperatura powietrza waha się wówczas między 20 a 23 stopniami Celsjusza, a woda w oceanie ma około 19 stopni Celsjusza (właściwie nigdy nie przekracza 21-22 stopni Celsjusza - taką temperaturę ma nawet w lipcu czy sierpniu). W styczniu, lutym i marcu słońce świeci już 8 pełnych godzin!

2 / 6

Madera, Portugalia

Obraz
© © Henner Damke - Fotolia.com

Madera nazywana jest "wyspą wiecznej wiosny", a to ze względu na bardzo łagodny klimat i przyjemne temperatury, które utrzymują się tutaj przez okrągły rok. Średnia temperatura powietrza na tej pięknej portugalskiej wyspie waha się od 18 do 25 stopni Celsjusza. Od stycznia do marca można liczyć na 19 stopni Celsjusza i więcej. Wybierając się na początku roku należy zawsze pamiętać o kremach z filtrem. Niby słońce na Maderze wydaje się być wiosenne, jednak jego promienie potrafią spalić skórę na przysłowiowego raka. Jedyną i to na dodatek niewielką przeszkodą w błogim zimowym odpoczynku na wyspie mogą być pojawiające się opady deszczu - zazwyczaj są one przelotne i intensywne, jednak nie trwają dłużej niż 10 minut. Ewentualną niepogodę wynagrodzą nam spektakularne widoki gdziekolwiek się nie ruszymy, czy to na spacer w pobliżu hotelu, czy wycieczkę objazdową po wyspie.

3 / 6

Cypr

Obraz
© © RUZANNA ARUTYUNYAN - Fotolia.com

Cypr to idealne miejsce na ucieczkę przed śniegiem i mrozem. Może nie tak upalne jak Egipt, ale równie piękne i ciekawe. W styczniu i lutym temperatura osiąga 17 stopni Celsjusza. Niestety możemy się w tym okresie spodziewać opadów deszczu, musimy więc nastawić się raczej na zwiedzanie, ale za to za darmo! Przez cały rok organizowane jest tu bezpłatne zwiedzanie najważniejszych miejscowości: Nikozji, Limassol, Larnaki, Pafos, Agi Napy i Germasogei.

4 / 6

Dżerba, Tunezja

Obraz
© Steffen Niclas - Fotolia.com

Dżerba (Dżarba, Jerba) to tunezyjska wyspa na Morzu Śródziemnym, która połączona jest ze stałym lądem groblą. Klimat jest tu bardzo przyjemny, a pogoda słoneczna przez cały rok. W ciągu roku temperatura powietrza waha się tutaj w granicach 16-31 stopni Celsjusza. W styczniu i lutym możemy cieszyć się temperaturą w okolicach 19 stopni Celsjusza.

5 / 6

Antalya, Turcja

Obraz
© © Nikolai Sorokin - Fotolia.com

Antalya *leży na bardzo popularnej wśród polskich turystów *Riwierze Tureckiej, która w miesiącach letnich dosłownie "pęka w szwach". Może więc warto pojechać tam w zimie, kiedy nie jest tłoczno, a pogodowo bardzo przyjemnie? W styczniu oraz lutym temperatura oscyluje wokół 17 kresek na termometrze, a woda w morzu ma średnio 16 stopni Celsjusza. Niestety w miesiącach zimowych spodziewać się możemy opadów deszczu - najintensywniejsze są w grudniu (około 13 dni w przeciągu całego miesiąca).

6 / 6

Wyspy Kanaryjskie

Obraz
© © SOMATUSCANI - Fotolia.com

Archipelag Wysp Kanaryjskich nazywany jest - podobnie jak portugalska Madera - "wyspami wiecznej wiosny". Tu warto się udać o każdej porze roku, właśnie ze względu na łagodny klimat i przyjemną ciepłą pogodę. Podzielone są one zasadniczo na dwie strefy klimatyczne: zieloną i żyzną północ, gdzie często padają deszcze oraz gorące i latem spalone przez słońce południe. Zdarza się, że jeszcze w listopadzie turyści błogo wylegują się na plażach, ale znaczna większość decyduje się raczej na zwiedzanie. Średnia temperatura w styczniu i lutym wynosi około 20 stopni Celsjusza, a woda ma około 19--22 stopni Celsjusza. Pamiętajmy jednak, że na przykład na Fuerteventurze *musimy spodziewać się silnych wiatrów, ale za to nie powinien zaskoczyć nas deszcz. W tym samym czasie na *Teneryfie mogą nam przeszkodzić przelotne opady deszczu (średnio 6-7 dni w ciągu miesiąca).

gdziewyjechac.pl/pw/if

Więcej na: gdziewyjechac.pl - blog o tanich lotach i podróżowaniu

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)