Trwa ładowanie...

Globalny przewodnik dla nudystów. W tych krajach można opalać się nago

Powstał globalny przewodnik, dzięki któremu miłośnicy nagiego opalania będą mogli robić to bez łamania prawa. Wśród krajów uwzględnionych na mapie znajduje się również Polska.

Nudyści, zdjęcie ilustracyjne Nudyści, zdjęcie ilustracyjne Źródło: 123RF
d3t7drf
d3t7drf

"Wiemy, że wielu naszych klientów lubi pozbywać się kostiumów kąpielowych podczas opalania, a podejmując niepewne kroki w kierunku otwarcia się na podróże międzynarodowe, chcieliśmy pomóc ludziom dowiedzieć się, gdzie można, a gdzie nie można chodzić topless podczas opalania" - poinformowała marka Pour Moi, która stworzyła przewodnik.

Golasy mile widziani w 39 krajach

Firma wyjaśnia, że 38 krajów zaznaczonych na mapie na czerwono to państwa, w których wszelka publiczna nagość (nawet opalanie topless) jest całkowicie nielegalne i niedopuszczalne. Z kolei zaś te zaznaczone na zielono (łącznie 39 krajów) to miejsca, gdzie do opalania nago oraz topless podchodzi się z dystansem.

Kolor bursztynowy, którym oznaczono 29 krajów, wskazuje zaś na przepisy, które są niejednoznaczne lub sprzeczne. Zgodnie z legendą umieszczoną u dołu mapy, w krajach oznaczonych tym kolorem publiczna nagość jest uważana za niedopuszczalną. Istnieją jednak w tych miejscach nieoficjalne plaże dla nudystów, a opalanie się topless jest gdzieniegdzie w porządku.

 www.pourmoi.co.uk
Źródło: www.pourmoi.co.uk

Polska na mapie nudystów

W globalnym przewodniku dla golasów nie zabrakło także Polski. Nasz kraj został na mapie oznaczony kolorem bursztynowym, jednak w opisie zamieszczonym na stronie napisano, że "w Polsce opalanie topless jest legalne i powszechne", co nie do końca współgra z bursztynowym oznaczeniem. Jak wiadomo, plaże dla nudystów w naszym kraju są dostępne (np. w Chałupach), ale wciąż jest ich mało i dla wielu stanowią temat tabu.

d3t7drf

Na internetowej mapie Francję, Niemcy, Czechy, Słowację czy Ukrainę oznaczono kolorem zielonym. Za to Białoruś, Rosja i Albania wśród europejskich krajów kategorycznie zabraniają nagiego opalania.

W Europie jedynie Polska i Rumunia zostały oznaczone kolorem bursztynowym.

Źródło: www.travelandleisure.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Odwiedziliśmy plażę nudystów. Trafić tam nie było łatwo

d3t7drf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t7drf