Trwa ładowanie...
d3fbg55
Na śniegu

Goryczkowa otwarta dla narciarzy. Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni

14 stycznia wystartowała trasa Goryczkowa. Na szczycie Kasprowego Wierchu na fanów białego szaleństwa czeka ponad 1 m śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Goryczkowa otwarta dla narciarzy. Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni
(materiały prasowe/PKL)
d3fbg55

Trasy w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to właściwie jedyne miejsca w Polsce, w których możliwa jest jazda na nartach na naturalnym śniegu. Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym nie jest możliwe sztuczne dośnieżanie terenów dla narciarzy. Oprócz naturalnego śniegu i mrozu, otwarcie tras na Kasprowym Wierchu wymaga odpowiedniego przygotowania terenów zjazdowych, zgodnie z wytycznymi TPN.

Trasa Goryczkowa prowadzi ze szczytu Kasprowego Wierchu w kierunku północno zachodnim, do Doliny Goryczkowej pod Zakosy. Długość całej trasy (jej przedłużenie umożliwia zjazd aż do Kuźnic) wynosi około 5 kilometrów, różnica wysokości to około 950 metrów. Trasa Goryczkowa uważana jest za jedną z najpiękniejszych w kraju.

Skipassy na trasę Goryczkową można kupić przez internet i dzięki temu uniknąć stania w kolejce do kolejki na Kasprowy Wierch. Trzeba zarejestrować się na stronie www.pkl.pl i odebrać kartę PKLpass (w biurach obsługi klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie www.pkl.pl). Karta obowiązuje też w ośrodkach Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zarejestrowani Użytkownicy programu PKLpass dostaną w tym sezonie 10 proc. zniżki na zakup wybranego skipassa.

d3fbg55

Podziel się opinią

Share

d3fbg55

d3fbg55