Trwa ładowanie...

Gwiazdy, festiwal kolorów i rajskie ślizgawki. Największe atrakcje lata 2018 w polskich górach

Tegoroczny sezon letni w Tatrach i Beskidach będzie pełen atrakcji. Festiwal muzyczny Hej Fest, obchody 80-lecia Gubałówki, warsztaty edukacyjne – to tylko część wydarzeń, w których w te wakacje będą mogli uczestniczyć miłośnicy gór.

Gwiazdy, festiwal kolorów i rajskie ślizgawki. Największe atrakcje lata 2018 w polskich górachŹródło: Shutterstock.com
d3dpxyw
d3dpxyw

Polskie Koleje Linowe prowadzą ośrodki turystyczne na zakopiańskiej Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej w Krynicy oraz na Palenicy w Szczawnicy. Na turystów czekać będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i muzycznych.

- Prowadzone analizy rynku pokazują, że Polacy są coraz bardziej aktywni podczas urlopu i poszukują atrakcyjnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Trendy pogodowe wskazują natomiast wyraźnie na wydłużanie się sezonu letniego w polskich górach. Chcemy sprostać tym wyzwaniom, dlatego intensywnie rozwijamy wakacyjną ofertę. Co sezon możemy zaproponować naszym gościom w każdym wieku coraz więcej sposobów na aktywny wypoczynek – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Oprócz zorganizowanych atrakcji operator turystyczny przygotował też odpowiednią infrastrukturę rekreacyjną, dzięki której goście ośrodków będą mogli spędzić w nich więcej czasu.
- Nasze obiekty słyną z kolei linowych i terenowych, które zabierają turystów na szczyty polskich gór i umożliwiają podziwianie wyjątkowych widoków. Jak co roku będzie to największa atrakcja, zapierająca dech w piersiach. Ale wrażeń nie zabraknie także po dotarciu na miejsce. Na gości czeka odpowiednio przygotowana infrastruktura dostosowana do oczekiwań osób w każdym wieku - zjeżdżalnie grawitacyjne, pontonowe, rajskie ślizgawki, na których zjeżdża się na specjalnych matach i place zabaw dla najmłodszych oraz restauracje i miejsca relaksu dla dorosłych – mówi Patryk Białokozowicz.

80-lecie Gubałówki

Z czego skorzystają turyści? Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę obchodzi w tym roku 80-lecie. Z tej okazji przy górnej stacji będzie można obejrzeć wystawę pokazującą historię jej powstania oraz wpływ kolei na rozwój Zakopanego i popularyzację turystyki w mieście i regionie.

d3dpxyw

Już po raz trzeci 21 lipca odbędzie się festiwal Hej Fest. W tym roku usłyszymy 13 znanych artystów: Krzysztofa Cugowskiego, Organka, Happysad, Comę, Anię Dąbrowską, Andrzeja Piasecznego, O.S.T.R. Chylińską, Myslovitz, LemON, Cleo oraz Dodę i Virgin. Wcześniej - 7 lipca - w ramach Hej Fest w Szczawnicy wystąpią Kasia Kowalska i Piersi. 14 lipca w Krynicy-Zdrój publiczności zaprezentują się takie gwiazdy sceny muzycznej jak Maryla Rodowicz i Rico Sanchez&The Gypsies. Więcej o festiwalu można dowiedzieć się na www.hejfest.pl

Jak co roku, na Gubałówce, turyści będą mogli wypoczywać na najwyżej położonej w Polsce plaży z widokiem na Tatry. W tym sezonie będzie ona nie tylko miejscem relaksu na leżakach. Turyści skorzystają również z zajęć z regionalnymi artystami, którzy poprowadzą warsztaty z rzemiosła, m.in. malowania na szkle, garncarstwa, czy robienia drewnianych korali.

PKL
Źródło: PKL

- Tego lata prawdziwe góralskie pamiątki turyści będą mogli zrobić samodzielnie. Przy okazji artyści podzielą się wiedzą o tradycyjnym, regionalnym rzemiośle, np. skąd bierze się glina i co trzeba z nią zrobić, by stała się materiałem do wykonania naczynia - mówi Marta Łukaszczyk z PKL Gubałówka.

d3dpxyw

Warsztaty rękodzieła będą odbywały się w środy i piątki. We wtorki i czwartki klimat na Gubałówce podgrzeją zajęcia z tańców latynoamerykańskich, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia wystartują w połowie lipca.

Dużo atrakcji dla dzieci

Jaworzyna Krynicka, tradycyjny punkt wypadowy dla tras wycieczkowych (np. do Łabowskiej Hali czy Czarnego Potoku), będzie w te wakacje także miejscem podróży kulinarnych - tematycznych degustacji i wspólnego grillowania. Po jedzeniu pozytywną energię pozwolą spożytkować m.in. zajęcia z zumby, aerobiku, zabawa disco oraz warsztaty teatralne. Na szczycie Jaworzyny będzie można także wypożyczyć rower elektryczny.

Góra Parkowa w Krynicy to miejsce dla rodzin z dziećmi. Na szczycie, na który można wjechać zabytkową koleją, na najmłodszych czekają m.in. zjeżdżalnia pontonowa, plac zabaw i Rajskie Ślizgawki – zjeżdżalnie o różnych kształtach, po których zjeżdża się na specjalnych matach.

Z kolei na Palenicy w Szczawnicy w wybrane soboty wakacji (7, 21, 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia) na dzieci spadnie deszcz ogromnych baniek mydlanych. Maluchy będą też mogły wziąć udział w „tańcach-wygibańcach”, quizach i konkursach oraz pomalować buzie. Wyjątkową atrakcją będą „Mali zdobywcy gór” – szlak rozrywkowo-edukacyjny na Palenicy.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

W lipcu do ośrodków PKL zawita Holi Festiwal - popularne na całym świecie święto kolorów polegające na wyrzucaniu kolorowych proszków w górę w rytmie muzyki. To świetna zabawa dla całych rodzin, w trakcie której zagrają najlepsi DJ-e. Impreza odbędzie się 7 lipca na Gubałówce, 8. na Górze Żar, 14. na Palenicy i 15. na Górze Parkowej.

d3dpxyw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także Co warto wiedzieć o Tatrach

d3dpxyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dpxyw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj