Trwa ładowanie...

Harmonogram ferii zimowych 2017. W sobotę 14 stycznia startują w pięciu województwach

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.

Harmonogram ferii zimowych 2017. W sobotę 14 stycznia startują w pięciu województwachŹródło: Shutterstock.com
d4kvhaw
d4kvhaw

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach. Jako pierwsi - od 14 do 29 stycznia - wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.
Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jako ostatni - od 11 do 26 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i* zachodniopomorskiego.* Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - będzie od 13 do 18 kwietnia. Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

d4kvhaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kvhaw