Trwa ładowanie...
d46int0

Harmonogram ferii zimowych 2017. W sobotę 14 stycznia startują w pięciu województwach

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harmonogram ferii zimowych 2017. W sobotę 14 stycznia startują w pięciu województwach
(Shutterstock.com)
d46int0

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach. Jako pierwsi - od 14 do 29 stycznia - wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.
Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jako ostatni - od 11 do 26 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i* zachodniopomorskiego.* Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - będzie od 13 do 18 kwietnia. Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

   Ministerstwo Edukacji Narodowej
(Ministerstwo Edukacji Narodowej)

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

d46int0

Podziel się opinią

Share
d46int0
d46int0