Trwa ładowanie...

Hatta. Ambitny projekt turystyczny Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to raj dla obieżyświatów. Atrakcji turystycznych w tym konkretnym regionie Zatoki Perskiej przybywa z roku na rok. To istotne, biorąc pod uwagę wpływ turystyki na gospodarkę ZEA. Jak się okazuje, również w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie nowych projektów sprzyjających rozwojowi turystyki w tym kraju, jednak tym razem w rejonie Hatta, będącym eksklawą Dubaju.

Hatta. Ambitny projekt turystyczny Zjednoczonych Emiratów ArabskichŹródło: Shutterstock.com
d44e7l2
d44e7l2

Hatta – miejsce, które warto poznać

Hatta słynie z pięknych krajobrazów – jezior, wąwozów, farm, zapór i świeżego powietrza. Co więcej, znajdujący się dwie godziny samochodem od Dubaju rejon wyróżnia się chłodniejszym klimatem. Zawdzięcza to usytuowaniu wśród pasm górskich. Hatta to miejsce rozwijającej się ekoturystyki, która przyczynia się do ochrony środowiska oraz przynosi korzyści ekonomiczne młodym ludziom, miejscowym firmom, przedsiębiorcom i poprawia jakość życia społeczności lokalnej.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Ważnym dniem dla Hatty był 10 lipca bieżącego roku, kiedy to firma Meraas podała do wiadomości publicznej plan realizacji szeregu projektów. Ich celem jest pobudzenie turystyki, pogłębienie rozwoju społecznego i gospodarczego położonej w malowniczej scenerii Hacie, która mimo pewnej odległości od Dubaju jest atrakcyjna zarówno dla osób liczących na wypoczynek, jak i tych pragnących poznać bogactwo i różnorodność kultury regionu. Angażujący prywatnych przedsiębiorców, wiele firm oraz młodych ludzi projekt jest zgodny z wizją Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktuma.

Mountain Lodge Camp / materiały prasowe
Źródło: Mountain Lodge Camp / materiały prasowe

Strategia zrównoważonego rozwoju

Spełniające światowe standardy projekty zostały opracowane na podstawie strategicznych planów zarządzanych przez firmę Meraas, która stoi za sukcesem takich atrakcji, jak City Walk, La Mer, Blue Waters, Last Exit. Ważnym elementem strategii projektów jest realizacja postanowień zrównoważonego rozwoju obejmującego aspekt ekonomiczny, kulturowy, społeczny i związany z ochroną środowiska naturalnego.

Materiały budowlane uwzględnione przez pomysłodawców projektów mają poprawić, ewentualnie uzupełnić, środowisko naturalne. W żadnym wypadku nie wpłyną na integralność geologiczną obszaru, nie będą miały wpływu na okoliczne społeczności i ekosystemy. Strategia zrównoważonego rozwoju uwzględniona w projektach to mądra droga rozwoju, ponieważ pomaga przyrodzie i wzmacnia pozytywne wrażenia wśród turystów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ekoturystyka w Hacie

Jednym z celów projektów jest popularyzacja Hatty jako kierunku ekoturystycznego, w którym stawia się na ekologię oraz minimalizowanie niekorzystnego wpływu ludzi na środowisko naturalne i społeczność lokalną. Inauguracja pierwszej fazy projektów w Hacie zaplanowana jest na czwarty kwartał br.

d44e7l2

Hatta – moc wrażeń w jednym miejscu

W intensyfikacji turystyki mają również pomóc atrakcje, takie jak ta planowana w górach Al-Hadżar, które same w sobie działają jak magnez na przyjezdnych odwiedzających ZEA. Tworzą one bowiem przepiękne, malownicze krajobrazy i są niczym brama wjazdu dla podziwiających okolicę turystów. Na wysokości około 450 metrów pasma górskiego ciągnącego się wzdłuż wschodniej granicy emiratów, umiejscowione zostaną olbrzymie litery układające się w nazwę eksklawy Dubaju.

Ważnym punktem uruchamianych projektów mających zintensyfikować turystykę w Hacie ma być powołanie do życia centrum rozrywki oraz interaktywnego centrum informacji turystycznej, które będzie ogniwem łączącym turystów, przewodników i mieszkańców regionu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że planowane w ramach projektów zmiany dotyczą wyłącznie obszarów oddalonych od lokalnych obszarów mieszkalnych. Powodem tego jest potrzeba zapewnienia osobom na co dzień żyjącym w Hacie prywatności oraz chęć nieingerowania w ich styl życia.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Baza noclegowa

Nieodzownym elementem projektów mających pobudzić turystykę w Hatcie jest stworzenie odpowiedniej bazy noclegowej, z której korzystający turyści odpoczywając będą mogli podziwiać urokliwy krajobraz. Schroniska górskie z 20 pokojami położone w spokojnym, niemal idyllicznym odosobnieniu z całą pewnością pozwolą odwiedzającym zasmakować pełnego relaksu. Nie lada atrakcją będzie również możliwość obozowania w jedynym w swoim rodzaju hotelu położonym wśród malowniczych gór nad brzegiem tamy – Hatta Dam, którą zbudowano, żeby zabezpieczyć miasto przed powodziami.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Druga faza projektu

Kolejny etap projektów wspierających turystykę w Hacie obejmować będzie stworzenie dodatkowych obiektów gościnnych i handlowych, które będą ważnymi punktami "spotkań" turystów z bogatą kulturą Emiratów.

d44e7l2

Rozmach inwestycji oraz jej proekologiczny i nastawiony na zrównoważony rozwój charakter sprawiają, że jest to jedno z najbardziej interesujących przedsięwzięć turystycznych realizowanych obecnie na świecie. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Dubajem można zakładać, że Hatta w niedalekiej przyszłości będzie kolejnym hitem na turystycznej mapie globu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Burdż Chalifa. Oto najwyższy budynek świata

d44e7l2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44e7l2