Trwa ładowanie...

Historia złamała konduktorce serce. Załatwiła pasażerce darmowy bilet

Rachel Broadway każdego dnia spędza dwie godziny w podróży, aby odwiedzić swoją córeczkę, która w grudniu przedwcześnie się urodziła. Teraz, dzięki nieoczekiwanemu aktowi dobroci ze strony konduktorki pociągu, nie będzie płaciła za przejazd nic.
Share
Do tej pory kobieta musiała wydawać na codzienne podróże, w przeliczeniu na złotówki, aż 150 zł
Do tej pory kobieta musiała wydawać na codzienne podróże, w przeliczeniu na złotówki, aż 150 złŹródło: Shutterstock.com
d2axxja

Rachel Broadway, mieszkanka miasta Retford w środkowej Anglii, w grudniu urodziła bliźniaki Ocean i Odin. Przyszły na świat w szpitalu Sheffield Teaching 12 tygodni przed terminem. I o ile mały Odyn trzyma się dobrze, o tyle z jego siostrą nie jest najlepiej. Cierpi na przypadłość znaną jako martwicze zapalenie jelit (NEC), które najczęściej dotyka właśnie wcześniaki.

"Ocean miała już trzecią operację. Czekamy, kiedy zacznie tolerować mleko. Nadal jest w szpitalu i miną co najmniej trzy lub sześć miesięcy, zanim wróci do domu" – mówi w rozmowie z CNN Broadway.

d2axxja

Podczas jednej z jej podróży pociągiem konduktorka, która często dyżuruje na tej trasie, zapytała Broadway, dlaczego tak często jeździ z synem.
– Powiedziałam jej o mojej sytuacji, a ta przekazała ją kierownikowi pociągu. Zaznaczyła, żeby uważano na mnie. Zapytała się także o moje nazwisko oraz adres – opowiada kobieta. – Następnie zawnioskowała do kierownika Northern Rail, aby pomógł mi uzyskać możliwość darmowych przejazdów, ponieważ było jej przykro z powodu mojej sytuacji.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy, które urodzą dziecko w 2019 roku

Broadway zdradziła, że udało jej się znaleźć konduktorkę Emmę Abel na Facebooku. Podziękowała jej osobiście za życzliwość. Rachel wydawała do tej pory, w przeliczeniu na złotówki, ok. 150 zł dziennie na bilety, co spowodowało znaczne obciążenie finansowe jej rodziny.

Northern Railway potwierdziła w rozmowie z CNN, że przyznała Broadway przepustkę na tak długo, jak musi odwiedzać swoją córkę w szpitalu.

d2axxja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2axxja

Podziel się opinią

Share
d2axxja
d2axxja