Trwa ładowanie...

Hiszpania zaostrzyła zasady wjazdu dla niektórych Polaków

Hiszpania postanowiła umieścić kolejne polskie województwa na liście regionów ryzyka. W związku z tym na niektórzy podróżni muszą liczyć się z restrykcjami. Co dokładnie się zmienia?

Hiszpania zaostrzyła zasady wjazdu dla niektórych Polaków Hiszpania zaostrzyła zasady wjazdu dla niektórych Polaków Źródło: Pixabay
d1owbga
d1owbga

Władze Hiszpanii reagują na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W związku z tym, że pandemia w Polsce się nie zatrzymuje, niektóre województwa trafiły na hiszpańską listę regionów ryzyka.

Obecna lista będzie obowiązywała do 31 października do godziny 23:59. Restrykcje zostały nałożone na przybywających z 12 województw. Zaostrzone zasady dotyczą podróżnych z następujących województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz wielkopolskiego.

Hiszpania. Zasady wjazdu dla Polaków

Polacy, którzy chcą wjechać do Hiszpanii z powyższych regionów, zobowiązani są do okazania jednego z dokumentów:

  • zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19,
  • zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa,
  • zaświadczenia o przebyciu choroby.
d1owbga

Od przyjęcia szczepionki musi minąć co najmniej 14 dni. Test na obecność COVID-19 powinien być natomiast wykonany w ciągu 72 godz. przed przylotem do Hiszpanii (test PCR) lub 48 godz. przed przekroczeniem granicy (test antygenowy). Z obowiązku okazywania tych dokumentów zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia.

Urlop w ciepłym kraju. Dlaczego warto wyjechać jesienią?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1owbga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owbga